Connect with Us

Koln-Dortmund, mbyllet pjesa e parë/ Rezultat surprizues

BundesLiga

Koln-Dortmund, mbyllet pjesa e parë/ Rezultat surprizues

Publikuar

-

Sapo ka përfunduar pjesa e parë në “RheinEnergieStadion” mes Koln dhe Dortmund me rezultatin 1-0. Vendasit gjetën rrjetën në minutën e 29′ me anë të Drexler, pas goditjes nga këndi.

Një rezultat disi surprizë ky, pasi verdhezinjtë e Dortmundit vijnë si super favoritë në këtë takim edhe pse janë në fushë udhëtuese.

Djemtë e Favre e nisën sezonin në mënyrë fantastike duke fituar trofeun e Superkupës kundër Bayernit, por dhe javën e parë të kampionatit mposhtën me rezultat të thellë 5-1 Augsburgun.

A do të ndodhë përmbysja e madhe në pjesën e dytë? Mbetet për t’u parë! /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Haaland nuk di të ndalet/ Dortmundi zhyt në fund Bremenin e Rashicës

Publikuar

-

Erling Haaland është garanci për Borussian e Dortmundit. Talenti norvegjez realizoi sërish për verdhezinjtë në sfidën e fituar 0-2 në “Weserstadion” ndaj Werder Bremenit. 20-vjeçari vulosi rezultatin përfundimtar të takimit në minutën e 66-të, teksa më parë (52’) për miqtë kishte zhbllokuar rezultatin Zagadou. Nuk po sheh dritë në fund të tunelit skuadra e Mliot […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Haaland ka një objektiv të veçantë/ Dua t’ia kaloj babait tim

Publikuar

-

Pas ëndrrave për titull në Bundesligë dhe një hapi pozitiv drejt çerekfinales së Ligës së Kampionëve (fitoi 2-1 ndaj PSG, në ndeshjen e parë), Borussia Dortmund mund të shijojë blerjen e bujshme të dimrit: Erling Haaland. Norvegjezi foli në faqen e internetit të Bundesligës, kryesisht duke treguar marrëdhëniet me babanë e tij, Alf-Inge Haaland, një […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

14 gjëra që nuk i dini për Fenomenin e ri të futbollit, Erling Haland/ Nga rekordi për kërcimin më të gjatë e deri te 9 gola në një ndeshje

Publikuar

-

Erling Haland është kryefjala e mediave europiane të futbollit, pas realizimit të dopietës kundër PSG-së. Aspak kohë nuk ka kërkuar “djaloshi magjik” te Dortmundi, duke u ngritur menjëherë në nivelet më të larta. Mediat e huaja kanë publikuar edhe 14 detaje të veçanta nga Haland, që ndoshta jo të gjithë i dinë. Për ta nisur […]

LEXO TE PLOTE