Connect with Us

Lerda: Kukësi nuk bëri më shumë se ne, penalltia ishte e dyshimtë

Sport

Lerda: Kukësi nuk bëri më shumë se ne, penalltia ishte e dyshimtë

Publikuar

-

Trajneri i Partizanit, Franko Lerda, foli për “Supersport” pas humbjes me Kukësin në ndeshjen e parë të Superiores, ku skuadra e tij humbi 1-0. Lerda tregoi cfare nuk shkoi dhe ku gaboi ekipi i tij.

Çfarë ndryshoi nga ndeshja e Supërkupës, te kjo e sotmja?

Kukësi bëri një pjesë të parë më të mirë, ne e bëmë të dytën. Ata bënë një gol, ne jo. Ata e ndërtuan lojën në gabimet që bëmë ne. Bëmë shumë gabime. U munduam t’i rikuperojmë në pjesën e dytë, por ka qenë e vështirë.

Të humbasësh ën javën e parë, e vendos ekipin në presion?

Takimi u vendos nga një penallti, e më duket shumë e dyshimtë. Për sa i përket lojës, humbja është njësoj, si ndeshjen e parë, edhe të dytën apo një tjetër. Disa lojtarë të mitë nuk ishin rikuperuar.

Telushi ishte vetëm në fushë, pa ndihmë nga Kordeiro apo Broja. Çfarë nuk funksionoi me të në pjesën e parë?

Kemi bërë shumë gabime në pjesën e parë. Anësorët ishin më lart se duhet, dhe Kukësi merrte iniciativëen në disa gabime tonat në pasim. Në pjesën e dytë përmirësuam shumë gjëra, bëmë dhe shtyllë. Është nga ato ndeshje që nuk ka shumë raste, dhe ne nuk i shfrytëzuam. Por, edhe Kukësi, përveç penalltisë, nuk bëri shumë në sulm.

Loja jo e mirë…

Në pjesën e parë nuk bëmë lojë të mirë, por në të dytën ekipi më pëlqeu, kundër një ekipi si Kukësi që ka lojtarë cilësorë në ekip.

Luani me 3 qendërmbrojtës, dhe doni ta ndërtoni lojën nga poshtë. A funksionon kjo gjë te dy mbrojtësit e tjerë përveç Boldorit? Boldor do ishte mirë të luante në të majtë, meqë luan me këmbën e majtë?

Boldor luan edhe në të majtë, por mund t’i bëjë të gjitha. Më ka pëlqyer aty ku e kam vendosur. Të 3 qendërmbrojtësit më kanë pëlqyer, por kemi stonuar në lojtarët e krahut, që ngjiteshin në mesfushë.

Kartoni i kuq i Solomon…

Nuk e di nëse e ka prekur me kokë. Por, arbitri e ka parë më mirë.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

PSG shkatërron Realin/ Barazim i çmendur mes Atletico Madridit dhe Juves

Publikuar

-

PSG ka fituar 3-0 ndaj Realit në “Parc des Princes” në ndeshjen e parë të grupit A në Champions League. Edhe pse pa treshen kryesore Neymar, Mbappe & Cavani, PSG dominoi takimin nga fillimi në fund.

Protagonisti i kësaj ndeshjeje është padyshim Angel Di Maria. Argjentinasi shënoi dy gola ndaj ish-ekipit të tij dhe nuk ngurroi të festonte si i çmendur.

Me rezultatin 2-0 u mbyll pjesa e parë. Goli i tretë i takimit u shënua në minutat shtesë nga belgu Meunier.

Pas kësaj fitoreje, PSG kryeson grupin, pasi sfida tjetër përfundoi në barazim.

Në supersfidën tjetër të mbrëmjes që u luajt në “Wanda Metropolitano”, Atletico Madrid-Juventus përfundoi në shifrat 2-2.

Në 45 minutat e para pati disa raste, por munguan golat. Ndërsa pjesa e dytë ishte spektakolare. Bardhezinjtë arritën të shënonin dy gola me Cuadrado 48′ dhe Matuidi 65′ dhe u mendua se takimi këtu mori fund.

“Los Colchoneros” nuk u dorëzuan për asnjë çast. Fillimisht ngushtuan rezultatin me golin e Savic 70′ dhe në fund të takimit barazuan shifrat me golin e Herrera.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi pati një rezultat surprizë. Lokomotiv Moska fitoi 1-2 në Leverkusen, duke marrë kështu vendin e parë në grup.

/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sport

Bayerni e nis me këmbë të mbarë, fitore e lehtë ndaj serbëve/ Man. City nuk i diskuton ukrainasit

Publikuar

-

Bayern Munich e ka nisur me fitore sezonin e ri në Champions League. Bavarezët fituan në “Allianz Arena” 3-0 ndaj serbëve të Crvena Zvezda. Goli i parë i takimit u shënua nga Kingsley Coman në minutën e 34′. Ylli francez dërgoi me kokë topin në rrjetë, pas asistit fantastik të Ivan Perisic.

Në minutën e 80′, bavarezët dysfihuan rezultatin falë golit të Lewandowskit. Ky ishte goli i 200 për polakun me fanellën e Bayernit në 249 ndeshje, që në këtë rast iu “fal” nga serbët.

Në minutat shtesë, Thomas Muller shënoi dhe golin e tretë. Bayerni merr vendin e parë në grup, pasi ndeshja tjetër mes Olympiacos dhe Tottenhamit u mbyll në barazim 2-2.

Në grupin C, Man. City fitoi pa proleme 0-3 ndaj Shakhtar Donetsk. Golat për ekipin e Guardiolës u shënuan nga Mahrez 24′, Gundogan 38′ dhe Gabriel Jesus 76′.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Dinamo Zagreb fitoi 4-0 ndaj Atalantës. Ekipi italian debuton me humbje në Champions League. Berat Gjimshiti luajti nga minuta e parë në këtë ndeshje, madje u ndëshkua edhe me karton të verdhë.

/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sport

Juventusi tregon forcën/ Kampioni i botës dysfishon rezultatin ndaj Atletico Madridit

Publikuar

-

Juventusi ka shënaur golin e dytë në “Wanda Metropolitano” ndaj vendasve të Atletico Madridit. Ishte kampioni i botës, Matuidi që dërgoi topin për herë të dytë në rrjetën e Oblak. Mesfushori shënoi me kokë pas një krosimi shumë të bukur nga Alex Sandro.

Goli i parë u shënua në fillim të pjesës së dytë nga Cuadrado. Me këtë rezultat, Juventusi tregon forcën që në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Champions League dhe jo më kot konsiderohet si një nga favoritët kryesorë për të fituar këtë trofe. Të fitosh në fushën e Atleticos nuk është aspak e lehtë… /CNA.al

LEXO TE PLOTE