Connect with Us

Shënoi 3 gola në mes të Athinës, Ekuban habit me deklaratën pas ndeshjes

Sport

Shënoi 3 gola në mes të Athinës, Ekuban habit me deklaratën pas ndeshjes

Publikuar

-

Trabzonspori arriti të merrte një fitore të rëndësishme në Ligën e Europës, duke mundur me rezultatin 1-3 grekët e AEK-ut. Heroi i këtij takimi, ishte ish-sulmuesi i Partizanit, Kaleb Ekuban i cili arriti të shënonte 3 gola për skuadrën e tij.

Sulmuesi 25-vjeçar foli për mediat turke në përfundim të ndeshjes duke e cilësuar një rezultat të rëndësishëm për ndeshjen e kthimit, ndërkohë që pranoi se ishte e këndshme të shënonte 3 gola në një ndeshje të tillë, shkruan “Vipsport.al”.

“Ishte një ndeshje shumë e rëndësishme për ne për të kaluar turin. Ishte një përmbysje spektakolare dhe morëm një rezultat të mirë. Duam të kalojmë turin në ndeshjen e dytë. Gjëja më e rëndësishme ishte që të përmbysnim rezultatin dhe ne arritëm ta bënim. Për mua ishte e këndshme të shihja topin duke hyrë në portë 3 herë pasi ku unë luaj, e rëndësishme është të shënosh gola”, u shpreh Ekuban. 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE