Connect with Us

A do të luajë Messi në ndeshjen e nesërme?/ Ky është vendimi zyrtar

La Liga

A do të luajë Messi në ndeshjen e nesërme?/ Ky është vendimi zyrtar

Publikuar

-

Lionel Messi nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen e nesërme të Barcelonës me Real Betis, pasi humbi seancën e fundit stërvitore.

Argjentinasi vuan nga një dëmtim i kyçit dhe akoma nuk ka debutuar për sezonin e ri. Edhe pse fillimisht u tha që dëmtimi i tij nuk ishte diçka shqetësuese, koha po tregon të kundërtën. Madje, klubi katalanas akoma nuk ka bërë të ditur se kur do të rikthehet zyrtarisht në fushën e lojës “Pleshti”.

Po sikur të mos mjaftonte dëmtimi i Messit, Barcelonës i mungojnë dhe dy yjet e tjerë të sulmit, Suarez dhe Dembele.

Edhe ata të dy janë të dëmtuar dhe do të mungojnë në 2-3 ndeshjet e radhës. Pesha e sulmit për Barcelonën në ndeshjen kundër Betis do të jetë në këmbët e Griezmann. Ndeshja do të luhet nesër në darkë në orën 21:00 në “Camp Nou”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet Barcelona/ Humbet titullarin për në Champions, rrezikon El Clasicon

Publikuar

-

Barcelona ka marrë një lajm mjaft të keq ditën e sotme, teksa ka humbur një prej titullarëve të ekipit. Bëhet fjalë për Sergi Roberton, i cili ka pësuar një dëmtim dhe do të mungojë ndaj Napolit në mesjavë në Champions League. Sidoqoftë, ajo që shqetëson më shumë është se Roberto mund të humbasë edhe El […]

LEXO TE PLOTE