Connect with Us

E bujshme/ Talenti i Dortmundit thyen rekordin gjysmëshekullor

BundesLiga

E bujshme/ Talenti i Dortmundit thyen rekordin gjysmëshekullor

Publikuar

-

Jadon Sancho e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin e ri, 3 gola dhe 3 asiste në 3 ndeshjet e para.

Më vetëm 19 vjeç dhe 151 ditë, talenti anglez ka vendosur një rekord të bujshëm në Bundesligë. Ai është bërë futbollisti më i ri që shënon 15 gola në Bundesligë, duke thyer rekordin e Horst Koppel, i vendosur në vitin 1967.

Aktualisht kartoni i tij vlen 100 milionë euro sipas Transfermarkt.com dhe konsiderohet si një nga talentet më premtuesë të futbollit. Sancho u transferua te verdhezinjtë në vitin 2017 duke lënë Man. Cityn vetëm për 8 milionë euro. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Haaland nuk di të ndalet/ Dortmundi zhyt në fund Bremenin e Rashicës

Publikuar

-

Erling Haaland është garanci për Borussian e Dortmundit. Talenti norvegjez realizoi sërish për verdhezinjtë në sfidën e fituar 0-2 në “Weserstadion” ndaj Werder Bremenit. 20-vjeçari vulosi rezultatin përfundimtar të takimit në minutën e 66-të, teksa më parë (52’) për miqtë kishte zhbllokuar rezultatin Zagadou. Nuk po sheh dritë në fund të tunelit skuadra e Mliot […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Haaland ka një objektiv të veçantë/ Dua t’ia kaloj babait tim

Publikuar

-

Pas ëndrrave për titull në Bundesligë dhe një hapi pozitiv drejt çerekfinales së Ligës së Kampionëve (fitoi 2-1 ndaj PSG, në ndeshjen e parë), Borussia Dortmund mund të shijojë blerjen e bujshme të dimrit: Erling Haaland. Norvegjezi foli në faqen e internetit të Bundesligës, kryesisht duke treguar marrëdhëniet me babanë e tij, Alf-Inge Haaland, një […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

14 gjëra që nuk i dini për Fenomenin e ri të futbollit, Erling Haland/ Nga rekordi për kërcimin më të gjatë e deri te 9 gola në një ndeshje

Publikuar

-

Erling Haland është kryefjala e mediave europiane të futbollit, pas realizimit të dopietës kundër PSG-së. Aspak kohë nuk ka kërkuar “djaloshi magjik” te Dortmundi, duke u ngritur menjëherë në nivelet më të larta. Mediat e huaja kanë publikuar edhe 14 detaje të veçanta nga Haland, që ndoshta jo të gjithë i dinë. Për ta nisur […]

LEXO TE PLOTE