Connect with Us

Historike/ SHBA në basketboll për meshkuj humbet për herë të parë pas 13 vitesh

Sport

Historike/ SHBA në basketboll për meshkuj humbet për herë të parë pas 13 vitesh

Publikuar

-

Humbje historike e kombëtares amerikane të basketbollit për meshkuj, e cila u mund 98-94 nga Australia në Melburn. Një ndeshje miqësore dhe përgatitore që dy skuadrat kombëtare kryen në prag të botërorit që do të zhvillohet javën e ardhshme në Kinë.

Kjo është humbja e parë e kombëtares amerikane, e njohur si “dream team” pas 13 vitesh. Një humbje surprizë edhe pse në përbërje ka lojtarë që luajnë në NBA dhe ekipi drejtohet nga një ikonë si Gregg Popovich. Hera e fundit që Amerika keshte humbur ka ndodhur në vitin 2006, ndaj Greqisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Bologna-Milan, 5 gola të shënuar/ Fitorja e dytë radhazi për kuqezinjtë

Publikuar

-

Milani arrin fitoren e dytë radhazi në kampionat dhe të dytën radhazi në transfertë. Që prej muajit shtator, kur mundi Brescian me 31 gusht dhe Verona me 15 shtator, kuqezinjtë nuk fitonin dy ndeshje radhazi në kampionat. Në Bologna, djemtë e Piolit, edhe pse e nisën fort dhe gjetën dy gola me Piatek dhe Hernandez, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Reja zë vendin e Ançelotit? Flet trajneri i kombëtares: Të martën do jem në Napoli

Publikuar

-

Nga

Emri i Edi Rejës ka qarkulluar së fundmi në mediat italiane, se mund të jetë pasuesi i Karlo Ançelotit te Napoli, pasi skuadra e kaltër, është duke kaluar një krizë rezultatesh. Në një prononcim të shkurtër për “ilnapolionline.com”, trajneri i Kombëtares shqiptare, i ka hedhur poshtë zërat në lidhje me ndonjë kontakt të mundshëm me […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

E bujshme/ Gugash Magani gati të ulet në stolin e Tiranës

Publikuar

-

Nga

Gugash Magani mund të jetë trajner i ardhshëm i Tiranës. Burime të “Panorama Sport” pranë klubit bardheblu bëjnë me dije se ka pasur negociata intensive mes përfaqësuesve të klubit kryeqytetas dhe trajnerit aktual të Besës, që në të kaluarën i ka drejtuar bardheblutë gjatë sezonit 2013-2015. Mësohet se është arritur edhe një marrëveshje parimore, ndonëse […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Po mahnit Turqinë me golat e tij, ekipi i madh francez do shërbimet e Muriqit

Publikuar

-

Nga

Për ‘bomberin’ e Kosovës interesohet dhe klubi i famshëm francez Monako. Gazetari Injacio Genuardi zbulon se sfidën e fundit ku Muriqi realizoi dopietë ndaj Gençlerbirligit ditën e premte Fenerbahçe fitoi 5-2, kanë qenë të pranishëm skaut të klubit nga Principata e Monakos në stadiumin ‘’Ulker’’. Muriqi ka joshur shumë ekipe të njohura të kontintentit, ndërsa […]

LEXO TE PLOTE