Connect with Us

Mema: Më kënaqi atmosfera, por ja çfarë nuk më pëlqeu nga Tirana sot

Sport

Mema: Më kënaqi atmosfera, por ja çfarë nuk më pëlqeu nga Tirana sot

Publikuar

-

Tirana e nisi në mënyrën më të mirë kampionatin, duke mundur me rezultatin 3-0 skuadrën e Luftëtarit. Në një prononcim për “Supersport”, trajneri Ardian Mema u shpreh se ende nuk është i kënaqur nga ndeshja, por atmosfera e motivon për të ardhmen.

“Kishte tifozë në stadium dhe pritshmëritë janë të mëdha. Shpresoj të kemi vazhdimësi për t fituar por është herët të flasim. Kemi problematika që do t’i diskutoj por nuk kënaqem me këtë ndeshje pasi do të ishte gabim. Atmosfera na motivon më shumë për të ardhmen.

Fola në pushim që nuk duhet ta ulim ritmin dhe ndodhi e kundërta e kjo më mërziti. Kemi kualitet dhe nuk jemi si vitin e kaluar. Gjirokastra ka qenë e paorganizuar në vitet e fundit por na duhen tri pikët.

Merkato? E kam thënë dje në konferencë dhe mund të ketë lëvizje. Konstatimi është i drejtë dhe mendoj se duhet edhe një pozicion në qendër pasi janë 3 dhe duhet ndryshuar. Pjesën tjetër e kemi rezauruar merkaton.

Torasën e vendosa ndryshe sot, por nga ndeshja tjetër ndoshta mund të shkojë në vendin e tij. Nuk e marr në referencë ndeshjen e sotme, por do të shohim ndeshjet e tjera”, u shpreh Mema.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE