Ndeshje spektakolare/ Chelsea merr 3 pikët e para në Premier League

-

Përfundon me shifrat 2-3 ndeshja e vlefshme për javën e tretë të PL, mes Norwichit dhe Chelseas. 4 gola u shënuan në 30 minutat e para. Abraham shënoi për Chelsean në minutën e 3′, vendasit barazojnë me Cantwell pas 3 minutash.

Në minutën e 17′, “Blutë” shënojnë golin e dytë me Mason, vendasit barazojnë në minutën e 30′ me Pukki. Me këtë rezultat mbyllet pjesa e parë.

Chelsea shënon golin e tretë në minutën e 68′ sërish më Abraham, goli i dytë në këtë takim për sulmuesin 21-vjeçar. Anglezi ka shmangur me lehtësi dy mbrojtës dhe ka mposhtur portierin me një gjuajtje të bukur nga jashtë zonës. Rezultati mbeti i pandryshuar deri në fund.

Pas 3 ndeshjeve në PL, kjo është fitorja e parë për djemtë e Lampard. Golat e këtij takimi mund t’i ndiqni më poshtë. /CNA.al