Connect with Us

Premier League është flakë/ Norwich-Chelsea, 4 gola në pjesën e parë (video)

Premier Liga

Premier League është flakë/ Norwich-Chelsea, 4 gola në pjesën e parë (video)

Publikuar

-

Sapo ka përfunduar pjesa e parë mes Norwich dhe Chelseas me rezultatin 2-2. Një pjesë e parë me gola, emocione dhe spektakël.

“Blutë” e Londrës kaluan të parët në vantazh me golin e Abraham në minutën e 3′, pas 180 sekondasj vjen barazimi i vendasve me Cantwell.

https://twitter.com/i/status/1165226496258191360
https://twitter.com/i/status/1165227233289670656

Në minutën e 17′, Chelsea shënon golin e dytë me talentin Mason Mount, i cili ka shënuar 2 gola në 3 ndeshjet e tij të para në PL.

https://twitter.com/i/status/1165230288806567937

Barazimi i vendasve erdhi në minutën e 30′ me finlandezin Pukki, që aktualisht është golashënuesi më i mirë pas javëve me 5 gola. Shpresojmë që pjesa e dytë të jetë kaq e bukur sa e para. /CNA.al

https://twitter.com/i/status/1165233275276840961

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Kovac iu jep fund pushimeve/ Ish-trajneri i Bayernit do të marrë drejtimin e gjigantit të Europës

Publikuar

-

Niko Kovac është gati të rikthehet në punë, pas shkarkimit nga stoli i Bayernit rreth një muaj më parë. Goal.com zbulon se Kovac është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e Arsenalit, pas shkarkimit të Unai Emery. “Topçinjtë” përkohësisht drejtohen nga një trajner i përkohshëm, suedezi Freddie Ljungberg, ndërsa shumë shpejt do të emërohet trajneri […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Thjesht e pabesueshme/ Nuk do ta besoni dot se cilin lojtar do të transferojë Mourinho te Tottenham

Publikuar

-

Jose Mourinho ka për të mbetur i veçantë gjatë gjithë karrierës së tij. Sipas lajmeve të fundit që vijnë nga mediet angleze, Mourinho do të transferojë në janar Marouane Fellainin. Belgu ka punuar me Mourinhon gjatë kohës që ishin te Man. United, ndërsa tani luan në Kinë. 32-vjeçari është gati të heqë dorë nga milionat […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Tifozja 62-vjeçare e fiksuar keq pas Mourinhos/ Ja çmenduria që ka bërë për të (foto)

Publikuar

-

Ajo është 62 vjeçe, por prej shumë kohësh është e dashuruar me Jose Mourinhon, të cilit i ka kushtuar përveçse shumë kohë dedikim, edhe një pjesë të madhe të trupit të saj. Bëhet fjalë për Vivien Bodycote, që ka bërë 38 tatuazhe me dhe për portugezin në trupin e saj, ndërsa në një intervistë për […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

A e dini cili është ekipi i vetëm që ende nuk ka pësuar humbje këtë sezon?

Publikuar

-

Me humbjen e Juventusit 3-1 ndaj Lazios mbrëmë në “Olimpico”, Liverpooli mbetet ekipi i vetëm në pesë ligat kryesore të Europës që nuk ka pësuar humbje këtë sezon. Djemtë e Klopp kanë bërë një sezon fantastik deri tani, në 16 javë kanë 15 fitore dhe vetëm 1 barazim, atë ndaj Man. United. Dje, Liverpool fitoi […]

LEXO TE PLOTE