Connect with Us

Video/ Napoli përmbys Fiorentinën në 3 minuta

Seria A

Video/ Napoli përmbys Fiorentinën në 3 minuta

Publikuar

-

Në “Artemio Franchi” të Firences po luhet ndeshja e dytë e javës së parë të Serie A mes Fiorentinës dhe Napolit. Vendasit kaluan të parët në avantazh me golin e shënuar nga Pular në minutën e 9′ nga penalltia.

https://twitter.com/i/status/1165337124733894656

Por, Napoli përmbys gjithçka brenda 3 minutave lojë. Barazimi për napolitanët erdhi në minutën e 38′ me Mertens. Belgu shënoi me një goditje të bukur nga jashtë zonës.

https://twitter.com/i/status/1165344789312737280

Ndërsa pas 180 sekondash, ekipi i Ancelottit shënoi dhe golin e dytë me Insigne nga penalltia.

https://twitter.com/i/status/1165345550423810049

Përsa i përket Hysajt, gjendet në stolin rezervë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Koronavirus në Itali, Tare bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare foli për shtyrjen e 3 takimeve të kampionatit italian pas vendimit të qeverisë për përhapjen e virusit vdekjeprurës koronavirus. Në një prononcim për “DAZN”, zyrtari i Lacios theksoi se klubi bardhekaltër i mbështet vendimet e qeverisë italiane, pasi përhapja e koronavirusit ka krijuar shqetësimë në mbarë botën. “Ka një […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE