Connect with Us

Vllaznia-Laçi, publikohen formacionet zyrtare/ Sa shumë ndryshime te të dyja ekipet

Sport

Vllaznia-Laçi, publikohen formacionet zyrtare/ Sa shumë ndryshime te të dyja ekipet

Publikuar

-

Do të luhet në “Loro Boriçi” të Shkodrës, sfida mes Vllaznisë dhe Laçit, e vlefshme për javën e parë të Kategorisë Superiore. Një “derbi” veriu që ka prodhuar gjithmonë emocione

Kuqeblutë e Mirsad Jonuz do të kërkojnë ta nisin këtë sezon të ri me rezultat pozitiv, teksa rikthehen në elitën e futbollit shqiptar, pas 1 sezoni në Kategorinë e Parë.

Nga ana tjetër, Laçi e sheh vetën në valle për titullin kampion, teksa drejtuesit kurbinas besojnë se bardhezinjtë e kanë kualitetin për të  tentuar titullin kampion.

Të dy trajnerët si Jonuz ashtu dhe Starova, kanë bërë publike pak minuta më parë formacionet zyrtare, ku nuk mungojnë surprizat.

VLLAZNIA-LAÇI ORA 16:00

FORMACIONET ZYRTARE:

VLLAZNIA: Sherri, Gurishta, Shehi, Malota, Gligorov, Hygor, Krymi, Kruja, Lika, Shtubina, Zogaj.

LAÇI: Stazhilla, Gjoni, Ignjatoviç, Domgjoni, Shehu, Zaimi, Lushkja, Turkaj, Deliu, Xhixha, Nuabueze

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE