Connect with Us

Çfarë po presin akoma?!/ Dy futbollistët e kombëtares janë ende pa ekip, rrezikojnë karrierën

Kombëtare

Çfarë po presin akoma?!/ Dy futbollistët e kombëtares janë ende pa ekip, rrezikojnë karrierën

Publikuar

-

Arlind Ajeti dhe Naser Aliji mund të jenë rasti tipik kur i bën naftën futbollit dhe nuk e sheh shumë seriozisht si punë. Datë është 25 gusht dhe të dy janë pa skuadra momentalisht.

I pari u largua nga Grasshoppersi, pasi skuadra zvicerane u rrëzua nga Kategoria duke dalë si futbollist i lirë, ndërsa i dyti nuk pranoi të rinovonte me Dinamon e Bukureshtit.

Të dy u menduan se do të gjenin shpejt një ekip të ri dhe të rinisnin ngritjen e tyre, por diçka e tillë nuk ka ndodhur.

Aliji dhe Ajeti kanë kontakte me disa klube në Zvicër, por deri tani nuk ka asgjë konkrete për asnjërin prej tyre. Mbrojtësi i qendrës dhe ai i krahut të majtë do të humbasin dhe thirrjen nga kombëtarja për ndeshjet e shtatorit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: