Connect with Us

Lajm bombë nga Spanja/ Zidane drejt largimit, gjendet zëvendësuesi i tij

La Liga

Lajm bombë nga Spanja/ Zidane drejt largimit, gjendet zëvendësuesi i tij

Publikuar

-

Edhe pse ka bërë disa goditje të mëdha këtë merkato me emra si Hazard, Jovic etj, sërish Reali nuk po bind këtë fillim sezoni si në lojë ashtu edhe në rezultate.

Madje situata në Madrid është aq shqetësuese, saqë po shtohen zërat se rikthimi i Zidane në krye të Realit do të zgjasë shumë më pak nga sa pritej. Francezi u rikthye te “Los Blancos” në mes të sezonit të kaluar.

Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, një tjetër emër i madh si Jose Mourinho është gjithë sy e veshë nga Madridi. Portugezi është i papunë që pas largimit nga United dhe do të pranonte me kënaqësi rikthimin në Madrid.

“Jose është alternativa e Zidane. Portugezi ka marrë vendimin për të mos firmosur me asnjë klub tjetër veç Real. Ai po pret të mësojë se çfarë do të dodhë me Zidane, në përvojën e tij të dytë me “merengues” këtë sezon”, shkruan “AS”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet Barcelona/ Humbet titullarin për në Champions, rrezikon El Clasicon

Publikuar

-

Barcelona ka marrë një lajm mjaft të keq ditën e sotme, teksa ka humbur një prej titullarëve të ekipit. Bëhet fjalë për Sergi Roberton, i cili ka pësuar një dëmtim dhe do të mungojë ndaj Napolit në mesjavë në Champions League. Sidoqoftë, ajo që shqetëson më shumë është se Roberto mund të humbasë edhe El […]

LEXO TE PLOTE