Connect with Us

Lazio & Atalanta e nisin me këmbë të mbarë/ Ngec Roma, surpriza në javën e parë të Serie A

Seria A

Lazio & Atalanta e nisin me këmbë të mbarë/ Ngec Roma, surpriza në javën e parë të Serie A

Publikuar

-

Janë mbyllur ndeshjet e darkës në Serie A, ku nuk munguan golat dhe surprizat. Lazio mori një fitore të madhe 0-3 në fushën e Sampdorias. 2 golat e Immobiles dhe goli i Correas i dhanë 3 pikët e para skaudrës së Simone Inzaghit.

Atalanta përmbysi rezultatin e pjesës së parë ku ishte duke humbur 2-1 nga Spal dhe shifrat përfundimtare ishin 2-3 për bluzinjtë. Luajtën nga minuta e parë në këtë ndeshje dy futbollistët e Shqipërisë, Berisha për Spalin dhe Gjimshiti për Atalantën.

6 gola të shënuar në “Olimpico” të Romës, por nuk pati fitues. Verdhezinjtë ishin ata që kaluan tre herë në avntazh, por miqtë barazuan shifrat dhe dalin me një pikë të vlefshme nga ky takim. Rezultatet e plota të ndeshjeve të sotme të Serie A, janë si më poshtë. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Zhbllokohet supersfida Atl. Madrid-Juve/ Ylli kolumbian hesht stadiumin me golin e tij

Publikuar

-

Juventusi ka gjetur golin e avantazhit në sfidën ndaj Atletico Madridit.

Ishte Juan Cudrado që shënoi në minutën e 48′, pas një pasimi shumë të bukur nga Higuain dhe ylli kolumbian e dërgoi topin aty ku Jan Oblak e kishte të pamundur ta ndalte.

Heshtje në “Wanda Metropolitano”… /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Seria A

Dikur drejtonte klubin e madh në Serie A/ Tani lë karrierën e trajnerit dhe i futet industrisë së pornos

Publikuar

-

Dikur ish-ndihmës i një prej trajnerëve më të suksesshëm te Fiorentinës, Paulo Sousa, ndërsa tani bëhet promotor i industrisë së filmave për të rritur.

Është ky hapi i radhës i Sem Moioli, i cili ka nisur të mendojë seriozisht për krijimin e një baze multimedia, që do e pagëzojë me emrin, “Disney World of Porn”.

Fillimisht, ai ishte ideatori i krijimit të faqes zytare të shtetit të shenjtë, Vatikanit, në vitin 1990.

Më pas, ish-ndihmës-trajneri te Fiorentina themeloi një kanal televiziv dedikuar ekskluzivisht lojërave elektronike. Ky pasion duket se ka ndikuar edhe te ky hap i fundit i Moioli, i cili la mënjanë karrierën në trajnim për t’iu fokusuar totalisht botës së filmave porno me qendër në Budapest.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Ronaldo zbulon diçka që nuk e dinim/ Ishte shumë pranë transferimit te Arsenali, por ja çfarë ndodhi

Publikuar

-

Para se të trasnferohej te Man. United në vitin 2003, Ronaldo ishte shumë pranë Arsenalit. Këtë gjë e ka rrëfyer vetë portugezi gjatë intervistës së gjatë me Piers Morgan.

“Është e vërtetë, isha pranë transferimit tek Arsenal në vitin 2003, shumë afër, një hap larg. E pabesueshme!”

“Ata janë klub fantastik. Nuk ndodhi sepse në fund zgjodha Man. United, por jam mirënjohës për atë që “Topçinjtë” kanë bërë për mua, sidomos Arsene Wenger”, tregoi Ronaldo, duke mbajtur në duar fanellën e Arsenalit. /CNA.al

LEXO TE PLOTE