Connect with Us

PSG “harron” Neymar dhe rikthehet tek fitorja/ Sulmuesi rezervist shënon dy gola (video)

Sport

PSG “harron” Neymar dhe rikthehet tek fitorja/ Sulmuesi rezervist shënon dy gola (video)

Publikuar

-

Pas humbjes në javën e dytë kundër Rennes, PSG është rikthyer të fitorja. Kampionët në fuqi të Francës mposhtën me rezultatin 4-0 në “Parc des Princes” Toulousen. Neymar ishte lënë jashtë për këtë takim, por mungesa e tij nuk u ndje fare.

Lojtari kryesor i ndeshjes për sot ishte Eric Maxim Choupo-Moting, 30-vjeçari shënoi 2 gola. Ai u fut në fushën e lojës në minutën e 14′, pasi zëvendësoi Cavanin që doli i dëmtuar nga fusha e lojës.

Goli i parë i tij ishte vërtet fantastik pasi dribloi dy-tre lojtarë brenda zonës përpara se të dërgonte topin në rrjetë.

https://twitter.com/i/status/1165718846382100480
https://twitter.com/i/status/1165725083295350785

Përveç dy golave të sulmuesit gjermano-kamerunas, u shënua edhe një autgol dhe vulosi shifrat 4-0 braziliani Marquinhos me një goditje me kokë. /CNA.al

https://twitter.com/i/status/1165728143119806464

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO EPIKE/ Futbollisti fut 2 topa në fushë për të ndalur kundërshtarin, por shikoni çfarë i ndodh

Publikuar

-

Nga

Një episod qesharak vjen nga kampionati maqedonas. Bëhet fjalë për ndeshjen e luajtur mes Makedonija GP dhe Akademija Pandev, që ka përfunduar në shifrat 1-0. Gjatë një aksioni për skuadrën e Akademija Pandev lojtari kundërshtar ka zgjedhur një mënyrë të çuditshme për të ndalur futbollistin. Për t’i larguar topin nga këmbët ka përdorur një tjetër […]

LEXO TE PLOTE