Connect with Us

Udinese-Milan, formacionet zyrtare/ Giampaolo i beson të vjetërve

Seria A

Udinese-Milan, formacionet zyrtare/ Giampaolo i beson të vjetërve

Publikuar

-

Në orën 18:00 në “Dacia Arena” luhet ndeshja Udinese-Milan. Sapo janë bërë publike formacionet zyrtare të dy ekipeve dhe trajneri i kuqezinjve Giampaolo ka zgjedhur lojtarë të formacionit të vjetshëm duke mos u besuar një vend titullari prurjeve të reja.

Kuqezinjtë do të luajnë me një skemë 4-4-2 me një mesfushë në formë diamanti, sulmi i është besuar dyshes Piatek-Castillejo.

Udinese: Musso; Rodrigo Becao, Troost-Ekong, Samir; Larsen, Fofana, Jajalo, Mandragora, Pezzella; Pussetto, Lasagna

Milan: Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Borini, Calhanoglu, Paqueta; Suso, Castillejo, Piatek

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: