Connect with Us

Do dhe 6 ditë të mbyllet merkato/ Dëshira e fundit e Conte-s është ylli i Barcelonës

Seria A

Do dhe 6 ditë të mbyllet merkato/ Dëshira e fundit e Conte-s është ylli i Barcelonës

Publikuar

-

Kur duhen edhe 6 ditë që të mbyllet merkato, Interi po mendon të bëjë dhe një goditje të fundit. Conte është i kënaqur me blerjet e bëra deri tani, por ka dhe një dëshirë të vetme.

Sipas “Tuttosport”, ëndrra e trajnerit zikaltër është mesfushori i Barcelonës, Arturo Vidal, me të cilin ka miqësi të madhe që nga koha kur drejtonte Juventusin.

Zikaltrit e duan kilianin në formë huazimi deri në fund të sezonit dhe duke ditur marrëdhënien e mes mes dy klubeve në fjalë marrëveshja mund të konkretizohet para datës 2 shtator. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Supersfida e fundjavës/ Lazio-Inter, formacionet zyrtare

Publikuar

-

Sapo janë publikuar formacionet zyrtare të supersfidës së fundjavës në Serie A, mes Lazios dhe Interit. Diferenca mes tyre është vetëm një pikë, ndaj sot pritet të jetë një sfidë tepër interesante. Juventus kryeson me 57 pikë, Interi me 54, ndërsa Lazio e treta me 53 pikë. Inzaghi ka hedhur në fushë formacionin më të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mungon Ronaldo, Juventusi fiton pa probleme ndaj Brescias/ Presioni kalon tek Interi

Publikuar

-

Juventusi ka fituar 2-0 ndaj Brescia për javën e 24-të të Serisë A, në “Allianz Stadium”. Për bardhezinjtë mungonte sot Ronaldo, i cili ishte lënë pushim sot nga Sarri. Miqtë mbetën me 1 lojtar më pak, pas daljes me karton të kuq të Aye në minutën e 37-të. Një minutë me vonë, Dybala shënoi golin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Video: Aksion model, Cuadrado i jep qetësinë e duhur Juventusit

Publikuar

-

Juventusi ka shënuar golin e dytë ndaj Brescia në “Allianz Stadium”. Pas golit të parë të shënuar nga goditja e dënimit nga Dybala 38′, goli i dytë erdhi pas një aksioni model, që u finalizua nga Juan Cuadrado në minutën e 78-të. Kolumbiani ka marrë një asist shumë të bukur nga Matuidi dhe e shfrytëzoi […]

LEXO TE PLOTE