Connect with Us

E zbulon gazeta e Barcelonës/ Reali do të transferojë yllin 70 milionë eurosh

La Liga

E zbulon gazeta e Barcelonës/ Reali do të transferojë yllin 70 milionë eurosh

Publikuar

-

Pasi transferimi i Neymar duket i pamundur, Real Madrid do të bëjë një tjetër goditje të madhe para se të mbyllet afati i merkatos më 2 shtator.

E përditshmja sportive katalane “Mundo Deportivo” citon mediat portugeze, që kanë dhënë lajmin se menaxheri Jorge Mendes tashmë është duke i udhëhequr bisedimet mes Sportingut dhe Realit, për transferimin e mesfushorit me tipare sulmuese, Bruno Fernandes.

24-vjeçari ishte pranë kalimit te Man. United gjatë kësaj vere, por Sporting Lisbona kërkoi 80 milionë euro për kartonin e tij, kërkesë që nuk u pranua nga “Djajtë e Kuq”.

Futbollisti më i mirë i sezonit të kaluar në Portugali e ka shprehur haptazi dëshirën për t’u larguar nga Lisbona dhe karakteristikat e tij përshtaten me ato të mesfushorit që kërkon Zidane. Pasi dështoi për transferimin e Pogba apo të Eriksen, francezi i ka kërkuar Perezit transferimin me çdo kusht në Madrid, të Bruno Fernandez.

Po sipas “Mundo Deportivo”, ky transferim do të kushtojë plot 70 milionë euro. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Plas te Reali/ Perez lodhet me Sergio Ramos, piketon dy “bishat” e Serisë A

Publikuar

-

Gjatë Asamblesë së Përgjithshme të Real Madridit, që u mbajt ditën e djeshme, ka pasur zëra të shumtë kundër kapitenit, Sergio Ramos.

“Thuaji Ramosit të mos postojë çdo ditë në Instagram”, “Me atë kapelën rozë duket si një turist suedez”, “Ekipi po humbte ndaj Ajaxit në çerekfinale, ndërsa kapiteni po regjistronte live dokumentarin e tij”, këto ishin disa nga zërat kundër mbrojtësit spanjoll që iu drejtuan presidentit Florentino Perez.

Marrëdhënia mes Ramos dhe Perez ka kohë që ka pësuar krisje, pasi gjatë verës 33-vjeçari donte të largohej në Kinë, por nuk u lejua nga numri një i klubit madrilen. I gjendur në këtë situatë, Perez ka filluar nga puna për të gjetur zëvendësuesin ideal të Ramos dhe dy janë alternativat kryesore, Kalidou Koulibaly i Napolit dhe Milan Skriniar i Interit. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

La Liga

Barça publikon listën e Champions League/ A do të luajë Messi?

Publikuar

-

Barcelona ka zbuluar pak minuta më parë listën e lojtarëve që janë grumbulluar për ndeshjen e nesërme në Champions League kundër Dortmundit. Edhe pse akoma nuk e ka marrë vetën plotësisht nga dëmtimi, Lionel Messi është pjesë e listës së lojtarëve katalanas për këtë ndeshje. Argjentinasi akoma nuk ka debutuar këtë sezon të ri për Barcelonën.

A do të zbresë Messi në fushë? Sipas raportimeve të mediave spanjolle, Leo nuk do ta nisë nga minuta e parë, por për të do të ketë disa minuta në dispozicion në pjesën e dytë. Ndërkohë, Ousmane Dembele vazhdon të jetë i dëmtuar dhë ende nuk dihet se kur do të jetë gati. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

La Liga

”Ik mbushu”/ Ish-ylli i Barcelonës përjashtohet në ndeshjen e parë si trajner

Publikuar

-

Victor Valdes është një nga protagonistët e Barcelonës, që dominoi futbollin në vitet 2006-2011, ku fitoi shumë trofe. Me tërheqjen nga futbollit, portierit spanjoll iu besua roli i trajneri për U-19, po te Barcelona.

Në ndeshjen e tij të parë si trajner, Victor Valdes, u përjashtua nga ndeshja për shkak të gjuhës fyese ndaj arbitrit. Sipas të përditshmes spanjolle “Sport”, 37-vjeçari i tha ”ik mbushu” arbitrit, pasi ky i fundit dha një faull kundër Barcelonës.

Të rinjtë e Barçës fituan 1-0 me një gol të Nico Gonzalez, por në fund të ndeshjes pati goxha tensione, gjë që solli dhe nervozizmin e Valdes. Ende nuk dihet nëse do të ketë ndonjë dënim tjetër nga Federata, për gjestin e trajnerit të ri të katalanasve. /CNA.al

LEXO TE PLOTE