Connect with Us

Interi fitoi 4-0/ Tifozët e Juves bëjnë kërkesën e veçantë për Conte-n

Seria A

Interi fitoi 4-0/ Tifozët e Juves bëjnë kërkesën e veçantë për Conte-n

Publikuar

-

Interi e nisi me këmbë të mbarë sezonin e ri duke fituar në ndeshjen e parë 4-0 ndaj Lecces në “San Siro”. Gëzimi te tifozët ishte i madh, po ashtu dhe te trajneri Conte, i cili tashmë njihet për mënryën e veçantë si i feston golat e ekipit të tij.

Pikërisht, kjo gjë ka mërzitur tejmase tifozët e Juventusit, që janë ndier të tradhtuar nga gjestet ish-idhullit të tyre dhe i janë drejtuar rrjeteve sociale për të shprehur zemërimin e madh.

Madje, disa prej tyre kanë bërë kërkesën e veçantë, ku i kërkojnë drejtuesve të “Zonjës” që Conte-s, t’i hiqet ylli i vendosur në nder të tij në stadiumin e bardhezinjve dhe të zëvendësohet me atë të Claudio Marchisio-s. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Video/ Fantastik Hysaj, asiston në fitoren e Napolit

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj vazhdon ët shtyjë takimin me golin në Serinë A, por gjithsesi ndihmon herë pas here me asistet e tij që skuadra e Napolit të marrë pikë të rëndësishme. Kështu ka qene dhe sot, kur një pasim i mbrojtësit të përfaqësueses shqiptare ka zgjidhur një ndeshje që dukej e komplikuar për napolitanët përballë Kaljarit. […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Supersfida e fundjavës/ Lazio-Inter, formacionet zyrtare

Publikuar

-

Sapo janë publikuar formacionet zyrtare të supersfidës së fundjavës në Serie A, mes Lazios dhe Interit. Diferenca mes tyre është vetëm një pikë, ndaj sot pritet të jetë një sfidë tepër interesante. Juventus kryeson me 57 pikë, Interi me 54, ndërsa Lazio e treta me 53 pikë. Inzaghi ka hedhur në fushë formacionin më të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mungon Ronaldo, Juventusi fiton pa probleme ndaj Brescias/ Presioni kalon tek Interi

Publikuar

-

Juventusi ka fituar 2-0 ndaj Brescia për javën e 24-të të Serisë A, në “Allianz Stadium”. Për bardhezinjtë mungonte sot Ronaldo, i cili ishte lënë pushim sot nga Sarri. Miqtë mbetën me 1 lojtar më pak, pas daljes me karton të kuq të Aye në minutën e 37-të. Një minutë me vonë, Dybala shënoi golin […]

LEXO TE PLOTE