Connect with Us

Dhimbje koke për Zidane/ Shkon në 9 numri i të dëmtuarve te Reali, lista e plotë

La Liga

Dhimbje koke për Zidane/ Shkon në 9 numri i të dëmtuarve te Reali, lista e plotë

Publikuar

-

Sikur të mos mjaftonte fillimi i dobët i sezonit në rezultate, Reali po vuan nga një problem vërtet shqetësues siç është numri i lartë i dëmtimeve.

“AS” raporton se futbollisti i radhës që ka mbetur i dëmtuar është fantazisti Isco, i cili ka një problem muskulor në këmbën e djathtë. Kështu shkon në 9 numëri i lojtarëve të dëmtuar te “Los Blancos”: James, Hazard, Jovic, Rodrygo, Courtois, Mendy, Asensio, Brahim Diaz dhe së fundi Isco.

Për Asension, dihet tashmë që do të mungojë për gjithë këtë sezon, ndërsa të tjerët pritet të qëndrojnë jashtë fushave të lojës rreth 3-4 javë. Ky është një hall i madh për Zidane, pasi është vetëm fillimi i sezonit dhe ka kaq shumë futbollistë të dëmtuar.

Duhet thënë që edhe pasi të kthehen nga dëmtimi ata duan 2-3 javë kohë që të arrijnë në formën e duhur. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet Barcelona/ Humbet titullarin për në Champions, rrezikon El Clasicon

Publikuar

-

Barcelona ka marrë një lajm mjaft të keq ditën e sotme, teksa ka humbur një prej titullarëve të ekipit. Bëhet fjalë për Sergi Roberton, i cili ka pësuar një dëmtim dhe do të mungojë ndaj Napolit në mesjavë në Champions League. Sidoqoftë, ajo që shqetëson më shumë është se Roberto mund të humbasë edhe El […]

LEXO TE PLOTE