Connect with Us

Franca publikon listën për ndeshjen kundër Shqipërisë/ Mungojnë dy emra me peshë dhe ylli i Barçës

Sport

Franca publikon listën për ndeshjen kundër Shqipërisë/ Mungojnë dy emra me peshë dhe ylli i Barçës

Publikuar

-

Franca ka publikuar listën me 23 lojtarë për ndeshjet kualifikuese Euro 2020 kundër Shqipërisë dhe Andorrës, me 7 dhe 10 shtator.

Te kampionët e botës bien në sy tre mungesa të mëdha. Ylli i Chelsea-s, N’Golo Kante është lënë jashtë sepse nuk është në formë të mirë fizike dhe ka qenë një kërkesë e Frank Lampard që mesfushori të qëndronte pushim për këto dy ndeshje.

Kylian Mbappe po ashtu do të mungojë për shkak të dëmtimit që pësoi në ndeshjen e fundit të PSG-së. 20-vjeçari do të qëndrojë jashtë fushave të lojës për 1 muaj.

Surpriza e vertëtë nga trajneri Deschamps është lënia jashtë e yllit të Barcelonës, Samuel Umtiti, që është zëvendësuar me francezin e Cityt, Aymeric Laporte. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: