Connect with Us

Aksidentohet me makinë futbollisti i njohur/ Është në gjendje të rëndë

Sport

Aksidentohet me makinë futbollisti i njohur/ Është në gjendje të rëndë

Publikuar

-

Një lajm i hidhur ka goditur ditën e sotme botën e futbollit, duke qenë se ish-kapiteni i Bosnje Hercegovinës, Emir Spahic ka pësuar një aksident automobilistik në qytetin e tij. Futbollisti po udhëtonte me makinë në Bosnje, ndërkohë që automjeti i tij është përmbysur dhe për pasojë ka thyer këmbën, brinjët dhe ka pësuar dëmtime serioze në kokë.

Fillimisht, Spahic ka marrë ndihmën e shpejtë në Trebinje duke qenë se ishte më pranë me vendngjarjen ndërkohë që më vonë është dërguar me helikopter në Sarajevë. Aktualisht, Spahic duket se e ka kaluar rrezikun për jetën megjithatë mbetet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Spahic është përplasur në provincën e Gackos aty nga ku edhe ka të ëmën dhe aktualisht po jeton. Spahic është një emër i njohur në futbollin europian pasi përveç 94 ndeshjeve me Bosnjen, ka luajtur edhe me Leverkusenin, Anzhin, Seviljan apo Montpelien e Hamburgun.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: