Connect with Us

E habitshme/ Xherdan Shaqiri refuzon ftesën e Zvicrës

Sport

E habitshme/ Xherdan Shaqiri refuzon ftesën e Zvicrës

Publikuar

-

Xherdan Shaqiri bashkë me Granit Xhakën dhe futbollistë të tjerë me origjinë shqiptare, kanë kontributin kryesor në rritjen e madhe që ka pësuar kombëtarja helvete në dekadën e fundit, duke marrë pjesë në Europianë e Botërorë.

Por për habinë e të gjithëve, Xherdan Shaqiri ka refuzuar ftesën e fundit të Zvicrës, për dy ndeshjet eliminatore për Euro 2020, që do të luhen në fundjavën e parë të shtatorit.

Sipas “Goal”, Shaqiri e ka refuzuar ftesën e kombëtares së tij me arsyetimin që do të fokusohet te Liverpooli dhe do që të jetë në formë fizike sa më të mirë.

Gjatë sezonit të kaluar, Xherdani ka qenë rezervë dhe e ka parë pjesën më të madhe të ndeshjeve nga stoli, por shtatshkurtri shqiptar nuk dorëzohet dhe beson se këtë sezon do të ketë më shumë minuta në dispozicion nga Klopp.

Në Zvicër nuk e kanë pritur mirë këtë refuzim dhe mediat vendase aludojnë se fshihet diçka tjetër pas këtij vendimi të Shaqirit. / CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: