Connect with Us

Mungon Neymar, Cavani dhe Mbappe/ PSG fiton pa probleme

Sport

Mungon Neymar, Cavani dhe Mbappe/ PSG fiton pa probleme

Publikuar

-

Edhe pse me mungesa të mëdha, PSG ka fituar 0-2 në fushën e Metz në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të Ligue 1.

Parisienët kishin tre mungesa kryesore, Cavani dhe Mbappe, që janë të dmëtuar dhe do të mungojnë 3-4 javë, ndërsa Neymar për shkak se akoma nuk ka sqaruar të ardhmen e tij dhe po mendon rikthimin te Barcelona.

Sidoqoftë, djemtë e Tuchel nuk e vunë në diskutim fitoren në ndeshjen e sotme. Të dy golat e takimit u shënuan në pjesën e parë. Ai që zhbllokoi rezultatin ishte Di Maria me penallti në minutën e 11’, ndërsa Choupo Moting ka dyfishuar pak para pushimit.

https://twitter.com/i/status/1167520569627152384

Në pjesën e dytë miqtë ruajtën rezultatin, ndërsa vendasit nuk arritën të godisnin portën. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: