Connect with Us

Telenovela Hysaj merr fund/ Mbrojtësi kuqezi gati të firmosë me klubin e ri

Kombëtare

Telenovela Hysaj merr fund/ Mbrojtësi kuqezi gati të firmosë me klubin e ri

Publikuar

-

Gjatë gjithë kësaj vere Elseid Hysaj është përfolur për largimin nga Napoli dhe janë thënë destinacione nga më të ndryshmet, por si do të mbyllet kjo telenovelë?

Sipas informacioneve të zbuluara nga mediat italiane, mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë ka gjetur akordin me Valencian. Ndërsa VipSport.al raporton nga burime pranë lojtarit se 25-vjeçari tashmë ndodhet në Spanjë, në pritje zyrtarizimit të marrëveshjes.

Orët e ardhshme do të jenë deçizive për të bindur klubin e Napolit, të cilët nga ana e tyre nuk kërkojnë të zbresin nën shifrën e 20 milionë eurove. Por, mundësia që të dy ekipet të gjejnë gjuhën e përbashkët është shumë e madhe, siç është pranuar edhe nga vetë agjenti i shkodranit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kombëtare

Çmendet Napoli, synon si trajner Edi Rejën për pasues të Ançelotit

Publikuar

-

Nga

Edi Reja dhe Shqipëria. Një histori e cila nga entuziazmi dhe dëshira për të rinovuar, u la në harresë, me kontratën e re që ende nuk është firmosur. Tani misteri shtohet me zërat që vijnë nga Italia sipas të cilave tekniku 74-vjeçar, është një prej kandidatëve që Napoli po studion, në rast të largimit nga […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Jo vetëm Muriqin, Fenerbahce do edhe “yllin” tjetër të Kosovës

Publikuar

-

Nga

Fenerbahçe duket se ka hedhur sytë tek një tjetër futbollisti i përfaqësueses së Kosovës. Bëhet futbollistin Florent Hadërgjonaj. Mbrojtësi i krahut të djathtë të Hudersfildit dëshiron të hedhë një hap të rëndësishëm në karrierën e tij, teksa aktivizohet në divizionin e dytë të futbollit anglez Championship. Vlerat e 25-vjeçarit janë marrë në konsideratë nga verdhezinjtë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Menaxheri i Kumbullës i shkel syrin Napolit, ja deklarata e tij

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla është kthyer në një nga emrat më të lakuar në merkaton e futbollistëve në Itali dhe nuk është rastësi që shumë prej klubeve më të mëdha po e monitorojnë me kujdes situatën e tij. Futbollisti  i Veronës fillimisht tërhoqi vëmendjen e Juventusit e tashmë edhe të Napolit, me menaxherin e tij, Xhani Vitale, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

E mbani mend Elvis Kabashin që refuzoi Shqipërinë? Ja ku ka firmosur kontratën e re

Publikuar

-

Nga

Shtatë skuadra në vetëm 6 vite karrierë si futbollist, shpesh duke qëndruar pak javë e luajtur pak minuta në secilën prej tyre. Kjo ka qenë trajektorja e karrierës së Elvis Kabashit i cili kishte kaluar sa në një ekip në tjetrin që në moshë të re, në vitin 2013, kur vendosi se ishte shumë i […]

LEXO TE PLOTE