Connect with Us

Video: Barça përmbys rezultatin/ Shënon idhulli i ri tifozëve

La Liga

Video: Barça përmbys rezultatin/ Shënon idhulli i ri tifozëve

Publikuar

-

Barcelona ka përmbysur rezultatin ndaj Osasunës. Pjesa e parë u mbyll 1-0 për vendasit, që shënuan në minutën e 7′ me Torres. Një gol shumë i bukur.

https://streamable.com/1n629

Barazimi i miqve erdhi në minutën e 51′ me golin e Fati. 16-vjeçari kërceu mbi të tjerët dhe dërgoi topin ne rrjetë. Ky është goli i tij i parë me Barcelonën. Ai debutoi në La Liga vetëm javën e shkuar dhe është duke u shndrruar në një idhull të ri për tifozët katalanas. Edhe Messi e përgëzoi për nivelin e treguar në fushë.

https://streamable.com/pcxr2

Ndërsa goli i avantazhit për Barcelonën u shënua nga braziliani Arthur 64′. Duhet përmendur fakti që dy asistet u dhanë nga 21-vjeçari, Carles Perez, një nga më të mirët në fushë.

Momentalisht katalanasit po udhëheqin 1-2, por ka ende minuta në lojë. /CNA. al

https://streamable.com/nemi9

Të d

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet Barcelona/ Humbet titullarin për në Champions, rrezikon El Clasicon

Publikuar

-

Barcelona ka marrë një lajm mjaft të keq ditën e sotme, teksa ka humbur një prej titullarëve të ekipit. Bëhet fjalë për Sergi Roberton, i cili ka pësuar një dëmtim dhe do të mungojë ndaj Napolit në mesjavë në Champions League. Sidoqoftë, ajo që shqetëson më shumë është se Roberto mund të humbasë edhe El […]

LEXO TE PLOTE