Connect with Us

Buzëqesh Bayerni/ Dortmundi bën bllofin e javës

BundesLiga

Buzëqesh Bayerni/ Dortmundi bën bllofin e javës

Publikuar

-

Befasia e javës në futbollin gjerman ka ardhur nga skuadra e promovuar këtë sezon në Bundesliga, Union Berlin.

Klubi kryeqytetas mposhti në fushën e tij me rezultatin 3-1 Dortmundin. Marius Butler zhbllokoi rezultatin në minutën e 22′ për vendasit, por mqitë barazuan tre minuta më vonë pas kombinimit të bukur mes Sanchos dhe Alcacaer, spanjolli dërgoi topin në rrjetë.

Pjesa e dytë nisi me gol, vendasit kaluan në avantazh sërish me Butler. Goli që i vuri vulën takimit u shënua në minutën e 75′ nga Andersen. Me këtë humbje të papritur të verdhezinjve buzëqesh Bayerni, pas 3 javësh bavarezët kanë 7 pikë, ndërsa Dortmundi një pikë më pak. Golat e takimit mund t’i ndiqni më poshtë. /CNA.al

https://streamable.com/9cdpr
https://streamable.com/ch73t
https://streamable.com/h01uu
https://streamable.com/pwgpr

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Haaland nuk di të ndalet/ Dortmundi zhyt në fund Bremenin e Rashicës

Publikuar

-

Erling Haaland është garanci për Borussian e Dortmundit. Talenti norvegjez realizoi sërish për verdhezinjtë në sfidën e fituar 0-2 në “Weserstadion” ndaj Werder Bremenit. 20-vjeçari vulosi rezultatin përfundimtar të takimit në minutën e 66-të, teksa më parë (52’) për miqtë kishte zhbllokuar rezultatin Zagadou. Nuk po sheh dritë në fund të tunelit skuadra e Mliot […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Haaland ka një objektiv të veçantë/ Dua t’ia kaloj babait tim

Publikuar

-

Pas ëndrrave për titull në Bundesligë dhe një hapi pozitiv drejt çerekfinales së Ligës së Kampionëve (fitoi 2-1 ndaj PSG, në ndeshjen e parë), Borussia Dortmund mund të shijojë blerjen e bujshme të dimrit: Erling Haaland. Norvegjezi foli në faqen e internetit të Bundesligës, kryesisht duke treguar marrëdhëniet me babanë e tij, Alf-Inge Haaland, një […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

14 gjëra që nuk i dini për Fenomenin e ri të futbollit, Erling Haland/ Nga rekordi për kërcimin më të gjatë e deri te 9 gola në një ndeshje

Publikuar

-

Erling Haland është kryefjala e mediave europiane të futbollit, pas realizimit të dopietës kundër PSG-së. Aspak kohë nuk ka kërkuar “djaloshi magjik” te Dortmundi, duke u ngritur menjëherë në nivelet më të larta. Mediat e huaja kanë publikuar edhe 14 detaje të veçanta nga Haland, që ndoshta jo të gjithë i dinë. Për ta nisur […]

LEXO TE PLOTE