Connect with Us

Ndeshjet kryesore të ditës/ Në Torino luhet supersfida e javës

La Liga

Ndeshjet kryesore të ditës/ Në Torino luhet supersfida e javës

Publikuar

-

Serie A na dhuron që javën e dytë të saj një supersfidë siç është ajo mes Juventusit dhe Napolit, që do të luhet sot në mbrëmje dhe padyshim që nuk duhet humbur. Vitet e fundit, përballjet mes këtyre dy ekipeve kanë qenë ndër më të bukurat në Serie A dhe jo vetëm, pasi gjithmonë kanë dhuruar gola, spektakël dhe emocione nga fillimi në fund. Para kësaj supersfidë luhet një tjetër ndeshje me shumë interes për tifozët shqiptarë, pasi luan Milani. Kuqezinjtë presin në fushën e tyre Brescian dhe do të tentojnë për të marrë 3 pikët e para për këtë sezon të ri.

Në Premier League luhen 8 ndeshje. Fillimisht në 13:30 do të luhet ndeshja e parë e javës së katërt mes Southampton dhe Man. United. Vendasit gjithmonë iu kanë nxjerrë probleme ekipeve të mëdha, në anën tjetër djemtë e Solskajer do të kërkojnë fitoren për të harruar sa më shpejt zhgënjimin e javës së kaluar ku humbën në fushën e tyre. Në orën 16:00 luajnë Man. Cty dhe Chelsea kundër Brighton dhe Sheff. Utd, ku sigurisht favoritë të padiskutueshëm në të dy sfidat janë ekipet vendase dhe nuk priten surpriza, të pkatën në letër.

Ndeshja e fundit për sot në PL luhet në 18:30 mes Burnley dhe Liverpool, ku të kuqtë do të kërkojnë të vazhdojnë ecurinë pozitive.

Në Bundesligë luhet sot java e tretë. Për Bayerniin parashikohet një ndeshje e lehtë pasi pret në shtëpi ekipin e Mainz, ndërsa Dortumdi do të luajë ndaj Union Berlin në fushën e këtyre të fundit. Ekipi i ngjitur këtë sezon në kategorinë më të mirë të futbollit në Gjermani do të tentojë surprizën ndaj verdhezinjve.

Në La Liga, Barcelona me shumë mungesa do të udhëtojë në Pamplona për t’u ndeshur me Osasunën. Shpresat e katalanasve janë te Griezmann në mungesë të Messit dhe Suarezit. Më poshtë mund të shihni dhe oraret e të gjitha ndeshjeve në pesë ligat kryesore të Europës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: