Connect with Us

Video: Man. City bën detyrën/ Chelsea turpërohet në fund

Premier Liga

Video: Man. City bën detyrën/ Chelsea turpërohet në fund

Publikuar

-

Man. City ka mposhtur 4-0 Brighton në “Etihad Stadium” në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të PL. Kampionët në fuqi kanë shënuar golin e parë pas 120 sekondash lojë, nga kombinimi i bukur mes David Silva-s dhe De Bruyne.

Spanjolli ka dhënë asistin, ndërsa i dyti ka shënuar golin.

Goli i dytë u shënua në minutën e 42′, Aguero finalizuoi në mënyrën e duhur aksionin e mrekullueshëm të “Qytetarëve”.

Në pjesën e dytë, të zotët e shtëpisë shënuan edhe dy herë të tjera. Aguero shënoi golin e tretë për Cityn dhe të dytin personal në minutën e 55′ me një goditje të mrekullueshme me të djathtën, pas asistit të David Silva.

Dy asiste për mesfushorin spanjoll në këtë takim. Goli i katërt u shënua nga Bernardo Silva në minutën e 79′ me asistin e Agueros.

Momentalisht, djemtë e Guardiolës mbajnë vendin e parë me 10 pikë.

Surpriza më e madhe ka ndodhur në “Stamford Bridge” aty ku Chelsea nga avantazhi i dy golavë në pjesën e parë, në pjesën e dytë ka ardhur barazimi i miqve të Sheff. United.

Për “Blutë” shkëlqeu 21-vjeçari, Tammy Abraham, që shënoi dy gola, por festa e bluve u prish në fund të ndeshjes ku Kurt Zouma shënoi autogol në portën e tij dhe vendasit nuk kishin shumë kohë të reagonin.

Një tjetër rezultat zhgënjyes për djemtë e Lampard. Rezultatet e ndeshjeve të tjera të orës 16:00 në PL janë si më poshtë. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Habit ish-aktorja e filmave porno/ Jam tifoze e të gjitha ekipeve, përveç këtij

Publikuar

-

Ish-aktorja e filmave porno, Mia Khalifa, ka filluar të tregojë një anë të panjohur të sajën, që është tifoze e madhe e futbollit.

Madje, Mia ka ndjekur ndeshjen e fundit në Premier League mes Watford dhe Arsenalit, ku shfaqi haptas antipatinë e saj ndaj “Topçinjve”.

“Jam tifoze e të gjitha ekipeve që luajnë kundër Arsenalit”, shkruajti ajo në Twitter. Nuk e dimë pse Mia ka krijuar këtë inat të madh për Arsenalin, por kohët e fundit poston shumë rreth futbollit dhe ndeshjeve të ndryshme, duke befasuar jo pak ndjekësit e saj. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Guardiola bëri të pamundurën për ta transferuar/ Blerja e bujshme aktivizohet vetëm për 60 sekonda

Publikuar

-

Edhe pse skuadra e Manchester City vuan për mbrojtës trajneri Pep Guardiola nuk e aktivizon portugezin Joao Cancelo (luan në krahun e djathtë), që erdhi këtë verë nga Juventusi.

Trajneri spanjoll e kërkonte me ngulm 25-vjeçarin, që këtë sezon ka qëndruar vetëm në stol. Në 5 javë të luajtura në Premier League, lojtari është aktivizuar vetëm 1 minutë.

Guardiola e ka hedhur në fushë në kohën shtesë ndaj Bournemouth. Duket sikur trajneri spanjoll nuk është ende i bindur nga aftësia e Cancelo, që pret të veshë një fanellë titullari.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Klopp mund të largohet nga Liverpooli… për shkak të motit

Publikuar

-

Kontrata e Jurgen Klopp me Liverpoolin mbaron në vitin 2022, por klubi i kuq ka nisur që tani negocitata për rinovimin me trajnerin gjerman. Por, nuk përjashtohet mundësia që Klopp të largohet nga Liverpooli, ndoshta që në fund të këtij sezoni dhe jo për arsye sportive.

Sipas agjentit të Jurgen Klopp, Marc Kosicke, ai mund të largohet nga “The Reds” për shkak të motit të keq.

“Kemi ende kohë për të menduar. Duhet të shohim nëse ndryshimi i klimës do të sjellë mot më të mirë në Angli. Ulla (gruaja e Kloppit) dhe Jurgen zgjohen në mëngjes dhe është errët. Kur takohen përsëri në mbrëmje është poashtu errët” ka deklaruar Kosicke.

Dihet që Anglia “vuan” nga mungesa e diellit dhe ka reshje të shumta, dhe për një gjerman ky është problem vërtet shqetësues. Klopp ka gati 4 vjet që ka marrë drejtimin e Liverpoolit, por mesa duket akoma nuk është ambjentuar me motin. /CNA.al

LEXO TE PLOTE