Connect with Us

Iu dëmtua kapiteni/ Juventusi i kërkon Bayernit kampionin e botës

Seria A

Iu dëmtua kapiteni/ Juventusi i kërkon Bayernit kampionin e botës

Publikuar

-

Dëmtimi i rëndë i Giorgio Chiellinit ka prishur planet e Juventusit në këtë fund merkatoje. Kapiteni bardhezi këputi ligamentet e gjurit pak ditë më parë dhë do të mungojë për një periudhë prej 5-6 muajsh. Prandaj, Juventusi duhet të gjejë në këto orë të mbetura të merkatos zëvendësuesin ideal të Chiellinit.

I pari në listë është Jerome Boateng. Madje, “Bild” raporton se kampioni i botës ka lënë stërvitjen e fundit dhe mund të fluturojë që sot drejt Torinos.

31-vjeçari gjerman është përfolur gjatë gjithë kësaj verë për largimin nga Bayerni, por për të nuk erdhi kurrë oferta e duhur. I gjendur në kushte të vështira dhe në luftë më kohën (nesër në darkë mbyllet merkato), Juventusi është i detyruar të plotësojë kërkesat e Bayernit për të lënë të lirë mbrojtësin. Ky operacion pritet të kushtojë 15-20 milionë euro, ose huazim deri në fund të sezonit me të drejtë blerje.

Ndërsa sipas “Tuttosport”, “Calciomercato24.com”, alternativa të tjera janë dhe Samuel Umtiti i Barcelonës dhe Ezequiel Garay i valencias, por duket shumë e vështirë gjetja e akordit me ekipet e La Ligës. Ndaj, pista më e mundshme është ajo e transferimit të Boateng, i cili duhet thënë së ka kohë që e ka humbur vendin e titullarit te bavarezët. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Nuk ka dyshime/ Ronaldo tregon futbollistin më të mirë në histori

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo nuk ka dyshime se kush është futbollisti më i mirë në histori. Ylli portugez gjatë intervistës për Piers Morgan, ka thënë se e konsideron veten si futbollistin më të mirë në histori.

“Për mua, unë jam numri një në histori, por për disa tifozë, numri një është dikush tjetër dhe unë jam i dyti, nuk ka rëndësi. Unë e di se jam në historinë e futbollit si një nga futbollistët më të mëdhenj. Statistikat nuk gënjejnë, unë nuk i ndjek rekordet, rekordet më ndjekin mua”, u shpreh 34-vjeçari. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Seria A

Më i bukur seksi me Georgina-n apo goli me roveshiatë kundër Juventusit?/ Ronaldo nuk ka dilema, zgjedh…

Publikuar

-

Në një intervistë të fundit për gazetarin Piers Morgan, Cristiano Ronaldo ka folur gjatë për karrierën e tij, për babain që nuk jeton më, sukseset e arritura, rivaliteti me Messin, por nuk ka ngurruar t’u përgjigjet edhe pyetjeve të tjera disi më “thumbuese”.

Morgan e pyeti portugezin, nëse goli me roveshiatë që shënoi kundër Juventusit kur luante me Realin ishte më mirë se eksperiencat në shtrat me Georgina-n?! Ronaldo nuk pati fare dyshime dhe zgjodhi të dashurën e tij.

“Mënyra se si e realizova, ndaj Buffon, në një ndeshje në Champions League, e bëjnë atë një gol të bukur. E kam provuar të shënoj një gol të ngjashëm për shumë, shumë vite. Kam shënuar, por nuk e kisha bërë këtë. Më në fund realizova me roveshatë dhe bëra realitet fiksimin tim të vjetër, por ai gol nuk është më i mirë në krahasim me eksperiencat në shtrat me Georgina-n time”, u shpreh Ronaldo. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Champions League/ Napoli ul me këmbë në tokë kampionët në fuqi

Publikuar

-

Napoli e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin e ri në Champions League, pas fitores 2-0 në shtëpi ndaj Liverpoolit.

Ekipi i Ancelottit edhe pse kishte përballë kampionët në fuqi të Europës e dominojë ndeshjen nga fillimi në fund. Dy golat e takimit u shënuan në minutat e fundit.

Fillimisht në minutën e 81′, Dries Mertens dërgoi topin në rrjetë nga penalltia, që u fitua nga Jose Callejon.

Në minutat shtesë, Napoli shënoi edhe golin e dytë me transferimin e kësaj vere, Fernando Llorente, që përfitoi nga një gabim i Van Dijk.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Salzburgu fitoi bindshëm 6-2 ndaj Genk, duke mbajtur vendin e parë me golavarazh më të mirë se Napoli. /CNA.al

LEXO TE PLOTE