Connect with Us

Sa shumë gola në Serie A/ Fiton Interi, ja rezultatet e plota

Seria A

Sa shumë gola në Serie A/ Fiton Interi, ja rezultatet e plota

Publikuar

-

Janë mbyllur ndeshjet e darkës për javën e dytë të Serie A dhe ka pasur jo pak surpriza, por edhe shumë gola të shënuar. Interi i Conte-s vazhdon ecurinë pozitive duke fituar 1-2 në Cagliari. Zikaltrit shënuan të parët me Martinez në minutën e 30′, pas asistit të Sensit. Një gol i dyshimtë për pozicion jashtë loje, por u quajt i rregullt nga VAR-i.

Vendasit barazuan shifrat me Joao Pedron në minutën e 50′, ndërsa goli i avantazhit për Interin u shënua në minutën e 72′ nga Lukaku. Belgu u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë, që u fitua nga Sensi. Mesfushori i blerë këtë verë në dy ndeshjet e para për Interin, ka qenë padyshim më i mirë në fushë.

Në ndeshjet e tjera bie në sy fiorja e thellë e Sassuolos kundër Sampdorias me rezultatin 4-1. Tregolësh për Domenico Berardin ndaj ekipit që drejtohet këtë sezon nga Eusebio Di Francesco, trajneri që u bë i njohur pikërisht te Sassuolo.

Surpriza e mbrëmjes ka ardhur nga Bergamo, aty ku Atalanta edhe pse kryesonte 2-1 ndaj Torinos, në fund miqtë përmbysën shifrat dhe fituan 2-3. Rezultatet e plota të ndeshjeve të darkës në Serie A, janë si më poshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: