Connect with Us

Video/ Gareth Bale shpëton Realin, por skuqet në fund

La Liga

Video/ Gareth Bale shpëton Realin, por skuqet në fund

Publikuar

-

Real Madridi nuk ka marrë më shumë se 1 pikë nga ndeshja me Villarealin, e fundit për javën e dytë të La Ligas.

“Los Blancos” u gjendën dy herë në disavantazh dhe në të dy herët goli i barazimit u shënua nga Gareth Bale.

https://twitter.com/i/status/1168254497044475904

Fillimisht, uellsiani barazoi shifrat 1-1 në fund të pjesës së parë dhe në pjesën e dytë shënoi sërish në minutat e fundit duke i hequr fitoren nga duart “Nëndetëses së verdhë”.

https://twitter.com/i/status/1168263450830749696

Në fund fare, Bale u ndëshkua dhe me karton të kuq pas një ndërhyrjeje të gabuar ndaj kundërshtarit.

https://twitter.com/i/status/1168265845958729728

Një ndeshje e dobët e djemve të Zidane, sidomos mbrojtja “fut shumë ujë”. Duhet përmendur fakti që Reali kishte mungesa të shumta në këtë takim për shkak të dëmtimeve, por kjo nuk e justifikon aspak perfomancën e dobët të madrilenëve. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: