Connect with Us

E zbulon agjenti i shkodranit/ Ja pse dështojë transferimi i Hysajt te Juventusi

Kombëtare

E zbulon agjenti i shkodranit/ Ja pse dështojë transferimi i Hysajt te Juventusi

Publikuar

-

Elseid Hysaj ka qenë një nga futbollistët më të përfolur në merkaton e kësaj vere në Serie A. Emri i shkodranit është lidhur shpeshherë me ekipe të mëdha si Juventus, Atletico Madrid, Tottenham, e në ditët e fundit Valencia.

Si përfundim, mbrojtësi kuqezi do të vazhdojë të luajë për Napolin. Këtë gjë e ka konfirmuar sot agjenti i tij, Mario Giuffredi, i cili ndër të tjera zbuloi edhe pse dështoi transferimi te Juventusi.

“Kam biseduar me tri skuadra të mëdha për transferimin e Hysajt. Të gjithë e respektojnë lojtarin. E shohin si të fort faktikisht, fal punës së Sarrit. Juventusi gjithmonë e ka pëlqyer Hysajn, por ata nënshkruan me Danilon si pjesë shkëmbimi për Cancelon, pastaj dyert u mbyllën. Këtë sezon Elseidi do të qëndrojë te Napoli” tha agjenti i njohur. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: