Connect with Us

Futbollisti shqiptar pranon gabimin dhe ka një mesazh për tifozët/ Unë nuk dorëzohem

Premier Liga

Futbollisti shqiptar pranon gabimin dhe ka një mesazh për tifozët/ Unë nuk dorëzohem

Publikuar

-

Mesfushori shqiptar Granit Xhaka, i ka dërguar një mesazh fansave të Arsenalit, pasi shkaktoi penallti në derbin kundër Tottenhamit, që përfundoi 2-2.

Në fund të pjesës së parë, Xhaka bëri një ndërhyrje të gabuar brenda zone ndaj Heung-min Son dhe arbitri akordoi penallti. Harry Kane u tregua i saktë për miqtë duke dërguar topin në rrjetë. Arsenali arriti të përmbyste disavantazhin e dy golave, duke barazuar shifrat në pjesën e dytë.

Në përfundim të saj, Xhaka që mban dhe shirtin e kapiteni ka falënderuar tifozët për mbeshtetjen, por foli dhe për penalltinë që shkaktoi.

“Faleminderit për përkrahjen e madhe në “Emirates”. Kemi treguar karakter të fortë dhe ju na keni ndihmuar për t’u rikthyer në lojë. Për penalltinë që bëra, jam i mërzitur, por nuk do të dorëzohem”, deklaroi mesfushori shqiptar.

Për Xhakën, kritikat kanë qenë të shumta jo vetëm nga tifozët por edhe nga analistë të ndryshëm. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Habit ish-aktorja e filmave porno/ Jam tifoze e të gjitha ekipeve, përveç këtij

Publikuar

-

Ish-aktorja e filmave porno, Mia Khalifa, ka filluar të tregojë një anë të panjohur të sajën, që është tifoze e madhe e futbollit.

Madje, Mia ka ndjekur ndeshjen e fundit në Premier League mes Watford dhe Arsenalit, ku shfaqi haptas antipatinë e saj ndaj “Topçinjve”.

“Jam tifoze e të gjitha ekipeve që luajnë kundër Arsenalit”, shkruajti ajo në Twitter. Nuk e dimë pse Mia ka krijuar këtë inat të madh për Arsenalin, por kohët e fundit poston shumë rreth futbollit dhe ndeshjeve të ndryshme, duke befasuar jo pak ndjekësit e saj. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Guardiola bëri të pamundurën për ta transferuar/ Blerja e bujshme aktivizohet vetëm për 60 sekonda

Publikuar

-

Edhe pse skuadra e Manchester City vuan për mbrojtës trajneri Pep Guardiola nuk e aktivizon portugezin Joao Cancelo (luan në krahun e djathtë), që erdhi këtë verë nga Juventusi.

Trajneri spanjoll e kërkonte me ngulm 25-vjeçarin, që këtë sezon ka qëndruar vetëm në stol. Në 5 javë të luajtura në Premier League, lojtari është aktivizuar vetëm 1 minutë.

Guardiola e ka hedhur në fushë në kohën shtesë ndaj Bournemouth. Duket sikur trajneri spanjoll nuk është ende i bindur nga aftësia e Cancelo, që pret të veshë një fanellë titullari.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Klopp mund të largohet nga Liverpooli… për shkak të motit

Publikuar

-

Kontrata e Jurgen Klopp me Liverpoolin mbaron në vitin 2022, por klubi i kuq ka nisur që tani negocitata për rinovimin me trajnerin gjerman. Por, nuk përjashtohet mundësia që Klopp të largohet nga Liverpooli, ndoshta që në fund të këtij sezoni dhe jo për arsye sportive.

Sipas agjentit të Jurgen Klopp, Marc Kosicke, ai mund të largohet nga “The Reds” për shkak të motit të keq.

“Kemi ende kohë për të menduar. Duhet të shohim nëse ndryshimi i klimës do të sjellë mot më të mirë në Angli. Ulla (gruaja e Kloppit) dhe Jurgen zgjohen në mëngjes dhe është errët. Kur takohen përsëri në mbrëmje është poashtu errët” ka deklaruar Kosicke.

Dihet që Anglia “vuan” nga mungesa e diellit dhe ka reshje të shumta, dhe për një gjerman ky është problem vërtet shqetësues. Klopp ka gati 4 vjet që ka marrë drejtimin e Liverpoolit, por mesa duket akoma nuk është ambjentuar me motin. /CNA.al

LEXO TE PLOTE