Connect with Us

Përcaktohet kalendari i Kupës/ Derbi Tirana-Partizani në çerekfinale?

Sport

Përcaktohet kalendari i Kupës/ Derbi Tirana-Partizani në çerekfinale?

Publikuar

-

Ditën e sotme, ka publikuar formatin e edicionit 2019-2020 për Kupën e Shqipërisë. Skuadrat janë ndarë në dy grupe, A dhe B. Ndeshjet e paraeliminatore do të nisin më datë katër shtator teksa janë përcaktuar përballjet mes Vorës dhe Luzit në grupin A dhe Tomorit e Shkumbinit në grupin B.

Ndërkohë, duke parë rrugën që mund të ndjekin skuadrat deri në çerekfinale atëherë nëse nuk ka surpriza, në çerekfinale parashikohet derbi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës.

Një sfidë e cila këtë sezon i ka të gjitha gjasat për t’u zhvilluar gjashtë herë duke llogaritur edhe katër përballjet e sigurta në kampionat. Ndërkaq, pas çerekfinaleve, çiftet e gjysmëfinales përcaktohen me short.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: