Connect with Us

Ylli i Bayernit dënohet me 20 mijë euro gjobë/ I ndodhi e papritura në aeroport, pas takimit me të dashurën

BundesLiga

Ylli i Bayernit dënohet me 20 mijë euro gjobë/ I ndodhi e papritura në aeroport, pas takimit me të dashurën

Publikuar

-

Gjobat janë në modë tek Bayern Munich, pasi Renato Sanchez u detyrua të paguajë 10 mijë euro, tani është radha e të riut Alphonso Davies, i cili është gjobitur me 20 mijë euro.

18-vjeçari ka udhëtuar drejt Parisit këtë të hënë me lejen e klubit, thjesht për të takuar të dashurën e tij. Deri këtu gjithçka është në rregull, por të martën ai duhej të ishte në stërvitje në orën 11:00, por u paraqit në orën 15:00.

Shkaku? Gjatë kthimit në aeroport në Francë një pasagjer kishte paralizuar fluturimin sepse kishte përdorur daljen e gabuar dhe të gjithë pasagjerët duhej të prisnin që avioni të nisej. Mbërritja me vonesë në stërvitje nuk i ka pëlqyer trajnerit Kovac dhe e ka dënuar sulmuesin e ri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Lewandowski iu tregon targën Messit dhe Ronaldos/ Ja sa gola ka shënuar këtë sezon

Publikuar

-

Sulmuesi i Bayern Munchen, Robert Lewandowski, shënoi golin e 23-të në Bundesliga këtë sezon në takimin kundër Koln. Edhe pse parashikohej një transfertë delikate për bavarezët, bomberi polak hoqi çdo dyshim pas vetëm tre minutash lojë, duke shënuar një gol fantastik me të majtën. Ky gol, ishte i 40-ti në të gjitha kompeticionet për sulmuesin […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Bayerni shtyp Kolnin dhe rimerr vendin e parë/ Super rekord nga Lewandowski

Publikuar

-

Bayern Munich ka mposhtur 4-1 FC Koln në RheinEnergie Stadion, duke ruajtur kreun e vendit të parë. Bavarezët kanë rimarrë vendin e parë pasi i kishte parakaluar RB Leipzig një ditë më parë. Sfida filloi në mënyrën më të mirë të mundshme për miqtë, Robert Lewandowski ka shënuar golin e avantazht në minutën e 3′ […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Video/ Bayerni pa frena, ylli i bavarezëve “tallet” me kundërshtarët

Publikuar

-

Bayerni ka shënuar edhe golin e tretë në transfertën ndaj Koln. Pas Lewandowskit 3′, Coman 5′, këtë herë ishte radha e Serge Gnabry. Gjermani shmangu dy mbrojtës vendas majft bukur dhe dërgoi topin në rrjetë me një finalizim perfekt. Bayerni është në super formë, bind në gola, lojë dhe rezultate! /CNA.al

LEXO TE PLOTE