Connect with Us

Merkato e kësaj vere ishte flakë/ Ja 10 transferimet më të shtrenjta

La Liga

Merkato e kësaj vere ishte flakë/ Ja 10 transferimet më të shtrenjta

Publikuar

-

Dje u mbyll zyrtarisht afati i merkatos verore në të gjitha ligat kryesore të Europës. Merkato e kësaj vere ka qenë e nxehtë, me transferime të bujshme por edhe spekulime të mëdha, këtu i referohemi lajmeve për largimin e Neymar nga PSG-ja dhe transferimin drejt Barcelonës apo Realit, por që nuk ndodhi kurrë.

Në krye të listës së transferimeve më të shtrenjta të verës qëndron Joao Felix. 19-vjeçari u transferua nga Benfica te Atletico Madrid për 126 milionë euro/ 136.3 milionë dollarë.

Po ashtu vendi i dytë dhe i tretë është sërish nga ekipet e La Ligës. Griezmann la Atleticon për rivalët e Barcelonës, një transferim që kushtoi 129.8 milionë dollarë. Në vend të tretë qëndron belgu Hazard, i cili u transferua nga Chelsea te Reali për 106.8 milionë dollarë.

Lista e plotë është si më poshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: