Connect with Us

Zbulohen shifrat/ Ja cila nga 5 ligat kryesore të Europës bëri namin në merkato

BundesLiga

Zbulohen shifrat/ Ja cila nga 5 ligat kryesore të Europës bëri namin në merkato

Publikuar

-

Serie A regjistroi këtë vit merkaton më të shtrenjtë të të gjitha kohërave.

Shifrat flasin për 1,2 miliardë euro, duke thyer rekordin e verës së kaluar ku u bë i mundur kalimi i Cristiano Ronaldos tek Juventusi e ndërsa 20 klubet italiane shpenzuan në total 1 miliard e 120 milionë euro.

5 vite më parë në kampionatin italian u investuan vetëm 400 milionë euro në blerjen e lojtarëve.

Futbolli italian ka reduktuar ndjeshëm diferencat me atë që vitet e fundit është konsideruar i paarritshëm, kampionatin anglez. Nëse Premier League mban rekord me 1,55 miliardë euro shpenzime dhe La Liga renditet e dyta me 1,32 miliardë, Seria A qëndron në vendin e tretë.

Bundesliga gjermane dhe Ligue 1 në Francë nuk e kalojnë shifrën e 750 milionë eurove në merkato.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Lewandowski iu tregon targën Messit dhe Ronaldos/ Ja sa gola ka shënuar këtë sezon

Publikuar

-

Sulmuesi i Bayern Munchen, Robert Lewandowski, shënoi golin e 23-të në Bundesliga këtë sezon në takimin kundër Koln. Edhe pse parashikohej një transfertë delikate për bavarezët, bomberi polak hoqi çdo dyshim pas vetëm tre minutash lojë, duke shënuar një gol fantastik me të majtën. Ky gol, ishte i 40-ti në të gjitha kompeticionet për sulmuesin […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Bayerni shtyp Kolnin dhe rimerr vendin e parë/ Super rekord nga Lewandowski

Publikuar

-

Bayern Munich ka mposhtur 4-1 FC Koln në RheinEnergie Stadion, duke ruajtur kreun e vendit të parë. Bavarezët kanë rimarrë vendin e parë pasi i kishte parakaluar RB Leipzig një ditë më parë. Sfida filloi në mënyrën më të mirë të mundshme për miqtë, Robert Lewandowski ka shënuar golin e avantazht në minutën e 3′ […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Video/ Bayerni pa frena, ylli i bavarezëve “tallet” me kundërshtarët

Publikuar

-

Bayerni ka shënuar edhe golin e tretë në transfertën ndaj Koln. Pas Lewandowskit 3′, Coman 5′, këtë herë ishte radha e Serge Gnabry. Gjermani shmangu dy mbrojtës vendas majft bukur dhe dërgoi topin në rrjetë me një finalizim perfekt. Bayerni është në super formë, bind në gola, lojë dhe rezultate! /CNA.al

LEXO TE PLOTE