Connect with Us

Klubet angleze e kuptojnë gabimin/ Bëjnë “prapa-kthehu” dhe kërkojnë ndryshimin e madh

Premier Liga

Klubet angleze e kuptojnë gabimin/ Bëjnë “prapa-kthehu” dhe kërkojnë ndryshimin e madh

Publikuar

-

Dy vjet më parë klubet e Premier League vendosën që t’i japin fund afatit kalimtar të transferimeve një ditë para fillimit të sezonit të ri, ndryshe nga pjesa tjetër e kampionateve kryesore të Europës.

Gjatë kësaj vere, merkato në Angli u mbyll më 8 gusht, ndërsa në pjesën tjetër më 2 shtator. Por, tani ekipet angleze janë bërë pishman dhe e kanë kuptuar gabimin e madh që kanë bërë. Zgjedhja e tyre për ta mbyllur merkaton një ditë para sezonit të ri, nuk ka qenë fare e suksesshme.

Ndaj, ato kanë caktuar një takim për javën e ardhshme, ku do të diskutojnë që të rikthehet rregulli i vjetër për afatin kalimtar dhe që merkato në Angli të mbyllet njësoj si në vendet e tjera të Europës.

I fundit që e pësoi nga rregulli aktual i merkatos në Angli është Man. United. Alexis Sanchez la “Djajtë e Kuq” gati pas 20 ditësh që kishte filluar kampionati dhe u transferua te Interi, ndërkohë që Man. United nuk kishtë më të drejtë të transferonte një lojtar tjetër në sulm sepse merkato ishte mbyllur me kohë në Angli. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Habit ish-aktorja e filmave porno/ Jam tifoze e të gjitha ekipeve, përveç këtij

Publikuar

-

Ish-aktorja e filmave porno, Mia Khalifa, ka filluar të tregojë një anë të panjohur të sajën, që është tifoze e madhe e futbollit.

Madje, Mia ka ndjekur ndeshjen e fundit në Premier League mes Watford dhe Arsenalit, ku shfaqi haptas antipatinë e saj ndaj “Topçinjve”.

“Jam tifoze e të gjitha ekipeve që luajnë kundër Arsenalit”, shkruajti ajo në Twitter. Nuk e dimë pse Mia ka krijuar këtë inat të madh për Arsenalin, por kohët e fundit poston shumë rreth futbollit dhe ndeshjeve të ndryshme, duke befasuar jo pak ndjekësit e saj. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Guardiola bëri të pamundurën për ta transferuar/ Blerja e bujshme aktivizohet vetëm për 60 sekonda

Publikuar

-

Edhe pse skuadra e Manchester City vuan për mbrojtës trajneri Pep Guardiola nuk e aktivizon portugezin Joao Cancelo (luan në krahun e djathtë), që erdhi këtë verë nga Juventusi.

Trajneri spanjoll e kërkonte me ngulm 25-vjeçarin, që këtë sezon ka qëndruar vetëm në stol. Në 5 javë të luajtura në Premier League, lojtari është aktivizuar vetëm 1 minutë.

Guardiola e ka hedhur në fushë në kohën shtesë ndaj Bournemouth. Duket sikur trajneri spanjoll nuk është ende i bindur nga aftësia e Cancelo, që pret të veshë një fanellë titullari.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Klopp mund të largohet nga Liverpooli… për shkak të motit

Publikuar

-

Kontrata e Jurgen Klopp me Liverpoolin mbaron në vitin 2022, por klubi i kuq ka nisur që tani negocitata për rinovimin me trajnerin gjerman. Por, nuk përjashtohet mundësia që Klopp të largohet nga Liverpooli, ndoshta që në fund të këtij sezoni dhe jo për arsye sportive.

Sipas agjentit të Jurgen Klopp, Marc Kosicke, ai mund të largohet nga “The Reds” për shkak të motit të keq.

“Kemi ende kohë për të menduar. Duhet të shohim nëse ndryshimi i klimës do të sjellë mot më të mirë në Angli. Ulla (gruaja e Kloppit) dhe Jurgen zgjohen në mëngjes dhe është errët. Kur takohen përsëri në mbrëmje është poashtu errët” ka deklaruar Kosicke.

Dihet që Anglia “vuan” nga mungesa e diellit dhe ka reshje të shumta, dhe për një gjerman ky është problem vërtet shqetësues. Klopp ka gati 4 vjet që ka marrë drejtimin e Liverpoolit, por mesa duket akoma nuk është ambjentuar me motin. /CNA.al

LEXO TE PLOTE