Connect with Us

Meritë e Conte-s/ Interi lë pas Juven dhe Realin në YouTube

Seria A

Meritë e Conte-s/ Interi lë pas Juven dhe Realin në YouTube

Publikuar

-

Shifra të denja për një ekip të madh, që konfirmojnë një rritje konstante dhe të pandalshme.

Inter, edhe falë goditjeve të rëndësishme në merkato, ka shpërthyer edhe në rrjetet sociale. Veçanërisht në You Tube.

Sipas Deportes&Finanzas, në fakt, klubi zikaltër ka vendosur një rekord në muajin gusht për sa i takon shikueshmërisë: plot 11,1 milionë shikime, që e lejojnë Interin të kalojë Juventusin dhe klube të tjerë europianë si Manchester City dhe Real Madrid.

Një rritje globale, domethënë, për një klub që po kthehet në nivelet e së kaluarës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Supersfida e fundjavës/ Lazio-Inter, formacionet zyrtare

Publikuar

-

Sapo janë publikuar formacionet zyrtare të supersfidës së fundjavës në Serie A, mes Lazios dhe Interit. Diferenca mes tyre është vetëm një pikë, ndaj sot pritet të jetë një sfidë tepër interesante. Juventus kryeson me 57 pikë, Interi me 54, ndërsa Lazio e treta me 53 pikë. Inzaghi ka hedhur në fushë formacionin më të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mungon Ronaldo, Juventusi fiton pa probleme ndaj Brescias/ Presioni kalon tek Interi

Publikuar

-

Juventusi ka fituar 2-0 ndaj Brescia për javën e 24-të të Serisë A, në “Allianz Stadium”. Për bardhezinjtë mungonte sot Ronaldo, i cili ishte lënë pushim sot nga Sarri. Miqtë mbetën me 1 lojtar më pak, pas daljes me karton të kuq të Aye në minutën e 37-të. Një minutë me vonë, Dybala shënoi golin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Video: Aksion model, Cuadrado i jep qetësinë e duhur Juventusit

Publikuar

-

Juventusi ka shënuar golin e dytë ndaj Brescia në “Allianz Stadium”. Pas golit të parë të shënuar nga goditja e dënimit nga Dybala 38′, goli i dytë erdhi pas një aksioni model, që u finalizua nga Juan Cuadrado në minutën e 78-të. Kolumbiani ka marrë një asist shumë të bukur nga Matuidi dhe e shfrytëzoi […]

LEXO TE PLOTE