Connect with Us

E trishtë/ Djali i kampionit të botës vdes në fushën e lojës

Sport

E trishtë/ Djali i kampionit të botës vdes në fushën e lojës

Publikuar

-

Një nga mbrojtësit më të mirë në historinë e futbollit, kapiteni i Brazilit në Kupën e Botës 2002, Cafu, ka marrë goditjen më të rëndë në jetën e tij.

Danilo Feliciano de Moraes, djali i Cafu, pësoi një sulm në zemër ndërsa ishte duke luajtur futboll me miqtë të mërkurën. Edhe pse u dërgua me shpejtësi në spital, ai nuk ia doli dot të mbijetonte.

Lajmi tronditës u konfirmua nga ish-shoku i skuadrës së Cafu, Paulo Sergio, por edhe nga ish-klubi i tij, Sao Paolo.

Kohët e fundit, Cafu ka pasur dhe probleme të shumta ekonomike për shkak të borxheve, ndërsa dje në mbrëmje mori lajmin e hidhur. Danilo ishte djali i madh dhe gëzimi i parë i Cafu-së. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ngjarje e frikshme në derbin e madh të Rumanisë/ Video: Lojtari bie pa ndjenja pas ndërhyrjes horror

Publikuar

-

Derbi i Rumanisë mes Dinamos së Bukureshtit dhe Steauas për pak sa nuk u kthye në një dramë të vërtetë. Në fundin e pjesës së parë, Slavko Perovic (lojtar i Dinamos) ra pa ndjenja pas ndërhyrjes së ashpër të Iulian Cristea. Situata u bë alarmante menjëherë dhe në fushë u futën me shpejtësi dy ambulanca […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën. Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Shok skuadre me Hykën, Sabjen Lilaj shënon gol në Izrael

Publikuar

-

Nga

Mesfushori i Kombëtares, Sabjen Lilaj, ka gjetur rrugën e rrjetën në kampionatin izraelit me fanellën e Nes Tziona, në triumfin 3-0 që skuadra e tij arriti ditën e sotme. Si Lilaj ashtu dhe mesfushorit tjetër shqiptar, Jahmir Hyka, u aktivizuan titullarë në përballjen e sotme, duke bërë një paraqitje dinjitoze. Sulmuesi Stain realizoi dopietë për […]

LEXO TE PLOTE