Connect with Us

Marrëveshje burrërore/ “Bombë” nga Spanja: Messi mund të largohet nga Barça në fund të sezonit

La Liga

Marrëveshje burrërore/ “Bombë” nga Spanja: Messi mund të largohet nga Barça në fund të sezonit

Publikuar

-

Lionel Messi, edhe pse ka kontratë me Barcelonën deri në qershor të vitit 2021, ai mund ta ndërpresë atë në mënyrë të njëanshme, më 30 qershor të vitit 2020, pra në fund të sezonit që sapo ka nisur.

Sipas asaj që raporton “El Pais” është arritur një marrëveshje burrërore mes klubit katalanas dhe yllit argjentinas, ku ky i fundit mund të largohet kur të dojë. Para se Messi të marrë vendimin për t’u larguar apo jo nga Barcelona pas afro 20 viteve, ai do të ulet në bisedime me drejtuesit katalanas për të diskutuar rinovimin e mundshëm të kontratës dhe detajet e lidhura me të si rroga, të ardhura nga sponsorët etj.

Në rast se nuk gjehet gjuha e përbashkët, Messi mund të largohet nga Barcelona pa iu krijuar probleme. Deri më sot, ai ka zhvilluar 823 ndeshje me fanellën e Barcelonës, ka shënuar 671 gola, ka dhënë 272 asiste dhe ka fituar çdo trofe të mundshëm në nivel klubesh. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Një gafë skandaloze në Spanjë, Armando Sadiku i gëzohet çudirave me VAR-in

Publikuar

-

Nga

Malaga ka fituar me rezultatin 0-1 në transfertën ndaj Kadiz, e mbyllur mes shumë polemikash. Armando Sadiku ka luajtur për 90 minuta në këtë përballje, por nuk ka mundur të realizojë. Madje penalltitë që në rastet e fundit i kemi parë të realizuara nga ky sulmues, këtë herë i ka kaluar Adrian. Në minutën e […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

U largua nga Milani se e urrenin tifozët/ Video: Shënon supergol dhe jep asist për ekipin e ri

Publikuar

-

Super asist dhe super gol! Suso më në fund nis të shkëlqejë te Sevilla. i larguar nga Milani si epiqendra e problemeve dhe i urryer nga tifozeria kuqezi, spanjolli nisi aventurën e tij në janar te Sevilla, që do ta blejë me detyrim vetëm nëse arrihet zona Champions League në renditje. Sot ndaj Espanyol, ish-futbollisti […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet Barcelona/ Pas Suarez dhe Dembele, humb një tjetër titullar për Championsin dhe El Clasicon

Publikuar

-

Përveç dëmtimeve në sulm, ku mungojnë për një kohë të gjatë Luis Suarez dhe Ousmane Dembele, Barcelona ka marrë një tjetër lajm të keq pas dëmtimit të Jordi Alba në ndeshjen e djeshme ndaj Getafes. Spanjolli la fushën e lojës pas 20 minutave lojë për shkak të një dëmtimi muskulor. “As” shkruan se mbrojtësi i […]

LEXO TE PLOTE