Connect with Us

Një hap para të tjerëve/ Ja 3 yjet e mëdhenj që Juventus do t’i transferojë falas

Premier Liga

Një hap para të tjerëve/ Ja 3 yjet e mëdhenj që Juventus do t’i transferojë falas

Publikuar

-

Juventus ka filluar që tani të mendojë për merkaton e verës së ardhshme. “Zonja” synon të marrë tre yje nga Manchester United verën e ardhshme, madjepa paguar asgjë.

Sipas të përditshmes sportive italiane “Gazzetta dello Sport”, trajneri Maurizio Sarri i ka vënë syrin portierit David de Gea, mbrojtësit Eric Bailly dhe mesfushorit Nemanja Matic.

Të tre lojtarët janë në vitin e fundit të kontratës me gjigantin anglez dhe nëse përgjatë vitit nuk do të ketë rinovim me asnjërin prej tyre, atëherë Juventus do të merrte të paktën dy lojtarë të klasit të lartë.

De Gea luan te United nga viti 2011 dhe është i gatshëm të largohet nëse i vjen një ofertë ekonomike më e mirë se ajo e Manchesterit. Ndërsa, Bailly dhe Matic e kanë humbur prej kohësh vendin e titullarit te “Djajtë” dhe nuk do t’i thoshin “jo” një aventure në Itali dhe një klubi si Juventus.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Champions League/ Napoli ul me këmbë në tokë kampionët në fuqi

Publikuar

-

Napoli e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin e ri në Champions League, pas fitores 2-0 në shtëpi ndaj Liverpoolit.

Ekipi i Ancelottit edhe pse kishte përballë kampionët në fuqi të Europës e dominojë ndeshjen nga fillimi në fund. Dy golat e takimit u shënuan në minutat e fundit.

Fillimisht në minutën e 81′, Dries Mertens dërgoi topin në rrjetë nga penalltia, që u fitua nga Jose Callejon.

Në minutat shtesë, Napoli shënoi edhe golin e dytë me transferimin e kësaj vere, Fernando Llorente, që përfitoi nga një gabim i Van Dijk.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Salzburgu fitoi bindshëm 6-2 ndaj Genk, duke mbajtur vendin e parë me golavarazh më të mirë se Napoli. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Nuk do t’u besoni syve/ Video: Portieri zëvendësues i Liverpoolit bën pritjen e vitit

Publikuar

-

Në “San Paolo” mungon ende goli në sfidën mes Napolit dhe Liverpoolit, edhe pse kanë kaluar mbi 70 minuta.

Rezulati mund të ishte ndryshe nëse portieri i Liverpoolit, Adrian, nuk do të kishte bërë një pritje të jashtëzakonshme duke ndaluar topin e goditur nga Dries Mertens nga shumë afër.

Adrian është portieri zëvendësues i Alisson, pasi braziliani është i dëmtuar prej disa kohësh. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Habit ish-aktorja e filmave porno/ Jam tifoze e të gjitha ekipeve, përveç këtij

Publikuar

-

Ish-aktorja e filmave porno, Mia Khalifa, ka filluar të tregojë një anë të panjohur të sajën, që është tifoze e madhe e futbollit.

Madje, Mia ka ndjekur ndeshjen e fundit në Premier League mes Watford dhe Arsenalit, ku shfaqi haptas antipatinë e saj ndaj “Topçinjve”.

“Jam tifoze e të gjitha ekipeve që luajnë kundër Arsenalit”, shkruajti ajo në Twitter. Nuk e dimë pse Mia ka krijuar këtë inat të madh për Arsenalin, por kohët e fundit poston shumë rreth futbollit dhe ndeshjeve të ndryshme, duke befasuar jo pak ndjekësit e saj. /CNA.al

LEXO TE PLOTE