Connect with Us

Pak ditë më parë festoi ditëlindjen e të dashurës/ Mbrojtësi zbulon se vuan nga një sëmundje e rëndë

Premier Liga

Pak ditë më parë festoi ditëlindjen e të dashurës/ Mbrojtësi zbulon se vuan nga një sëmundje e rëndë

Publikuar

-

Mbrojtësi i Hull Cityt, Angus MacDonald është diagnostikuar me kancer të zorrëve. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi anglez. Testet mjekësore kanë zbuluar se 26-vjeçari është në fazat e para të sëmundjes.

Në një deklaratë zyrtare, Hull City, njoftoi se do t’i qëndrojnë pranë mbrojësit të tyre në këtë moment të vështirë dhe do të bëjnë gjithçka është e mundur për rikuperimin e plotë të tij.

Vetëm pak ditë më parë, ylli irlandez shfaqej shumë i lumtur në rrjetet sociale pasi kishte festuar ditëlindjen e të dashurës së tij, ndërsa tani ka marrë lajmin e hidhur.

Mbështetja për të ka qenë shumë e madhe nga futbollistë dhe ekipe të ndryshme angleze. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Premier Liga

Champions League: Eliminohet gjysmëfinalisti i sezonit të kaluar, kualifkohet Chelsea

Publikuar

-

Gjysmëfinalisti i sezonit të kaluar, Ajax, nuk ka arritur dot të kualikfohet për në fazën tjetër të Champions League. Edhe pse kanë kryesuar renditjen në grupin H për pesë javë, holandezët u mundën sot 0-1 nga Valencia dhe përfundimisht renditen të tretët në grup. Në “Johan Cruijff Arena” në Amsterdam, Valencia fitoi 0-1 falë goldit […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Champions League: Liverpool dhe Napoli kualfikohen për në fazën tjetër

Publikuar

-

Kanë përfunduar dy ndeshjet e fundit në Grupin E, ku është përcaktuar edhe situata në këtë grup. Liverpooli fitoi në transfertë 0-2 ndaj Salzburg, me golat e Keita 56′ dhe Salah 57′. Me këtë fitore, Liverpooli e mbyll grupin në vend të parë me 13 pikë. Napoli fitoi në fushën e vet 4-0 ndaj genk, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Champions: Liverpooli shënon 2 gola në 60 sekonda

Publikuar

-

Liverpooli ka shënuar dy gola të shepjtë në transfertën ndaj Sazlburg, ndeshja e fundit në grupin E të Champions League. Pjesa e parë u mbyll në barazim pa gola, ndërsa tani ekipi i Klopp ka shënuar dy gola të shpejtë duke vulosur fatin e takimit. Në minutën e 56′ ishte Naby Keita që zhbllokoi takimin […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Video: E pabesueshme se çfarë ka humbur Salah

Publikuar

-

Ndeshja e fundit në Grupin E, Salzburg-Liverpool është ende në barazim të bardhë. Djemtë e Klopp patën një mundësi të artë për të gjetur golin e avantazhit, por ylli i tyre, Mohamed Salah, bëri më të vështirën e mundshme. Pas një asistit fantastik të Keita, Salah ishte vetëm për vetëm me portierin, por në fund […]

LEXO TE PLOTE