Connect with Us

Plas bomba e radhës/ Neymar do të transferohet te Reali brenda vitit

La Liga

Plas bomba e radhës/ Neymar do të transferohet te Reali brenda vitit

Publikuar

-

Telenovela Neymar nuk ka përfunduar akoma. Sulmuesi brazilian, i kërkuar nga Barcelona dhe Real Madrid, ka qëndruar te PSG në fund të merkatos që u mbyll, por lajmet mbi të ardhmen e tij nuk kanë të mbaruar.

Pavarësisht se merkato e futbollit është mbyllur më 2 shtator, presidenti i Santos (klubi i parë i Neymar), Jose Carlos Peres, beson se transferimi është akoma i realizueshëm.

“Neymar do të transferohet te Real Madrid. Nëse nuk ndodh tani, do të ndodhë brenda fundit të vitit”, ka thënë numri një i klubit brazilian për “Globo Esporte”.

Një bombë e vërtetë e merkatos nga e cila do të përfitonte edhe Santos, që do të arkëtonte 4% të shumës që PSG do të merrte nga shitja e mundshme e lojtarit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet Barcelona/ Humbet titullarin për në Champions, rrezikon El Clasicon

Publikuar

-

Barcelona ka marrë një lajm mjaft të keq ditën e sotme, teksa ka humbur një prej titullarëve të ekipit. Bëhet fjalë për Sergi Roberton, i cili ka pësuar një dëmtim dhe do të mungojë ndaj Napolit në mesjavë në Champions League. Sidoqoftë, ajo që shqetëson më shumë është se Roberto mund të humbasë edhe El […]

LEXO TE PLOTE