Connect with Us

30 derbit më të zjarrtë në Angli/ Surprizë e madhe vendi i parë

Premier Liga

30 derbit më të zjarrtë në Angli/ Surprizë e madhe vendi i parë

Publikuar

-

Anglia është një nga vendet që ka më shumë liga futbolli dhe më shumë ndeshje të ashtuquajtura ‘derbi’.

Rivaliteti në këto ndeshje derbi është shumë i ashpër, jo vetëm në Premier League, por edhe në ligat e tjera më poshtë.

“The Sun” ka publikuar 30 ndeshjet derbi më të zjarrta në Angli. Nuk mungojnë në këtë listë derbit e Londrës, që janë disa.

Por derbi më i zjarrtë në Angli është Portsmouth- Southampton. Një derbi që mund ta shohim rrallë, për shkak se Southampton luan në Pl, ndërsa Portsmouth dy nivele më poshtë, në League One. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Super ndeshje në Londër/ Arsenali me fitore spektakolare ndaj Evertonit të Ancelottit

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur Evertonin 3-2 në një prej ndeshjeve më të bukura të këtij sezoni. Gola dhe emocione pa fund në Emirates teksa të besuarit e Mikel Artetës vazhdojnë të tregojnë një përmirësim të dukshëm në krahasim me fazën e parë të sezonit. Miqtë e drejtuar nga Ancelotti arrijnë të gjejnë golin e avantazhit pas […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Fitore bindëse e Man. United/ Shkëlqen blerja e bujshme e janarit

Publikuar

-

Janë mbyllur dy sfidat e orës 15:00 në Premier League, me Manchester United dhe Wolverhampton që kanë marrë fitore të pastra 3-0, respektivisht kundër Watford dhe Norëich. “Djajtë e Kuq” e kanë pasur të thjeshtë përballë Watford dhe e dominuan takimin në “Old Trafford”. Bruno Fernandes bëri një ndeshje të madhe, duke fituar një penallti […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Video: Talenti 18-vjeçar i Manchesterit shënon gol spektakolar

Publikuar

-

Manchester United ka gjetur edhe golin e tretë përballë Watford. Talenti 18-vjeçar, Greenwood, brenda zone ka lëshuar një të majtë të fortë duke finalizuar një aksion të rrjedhshëm të “Red Devils”. Ky ishte goli i pestë për sulmuesin këtë kampionat, ndërsa “Djajtë” kanë futur në kasafortë 3 pikët ndaj Watford.

LEXO TE PLOTE