Connect with Us

Ylli i Napolit tregon episodin e veçantë/ Ja çfarë më tha Ronaldo në fund të ndeshjes

Seria A

Ylli i Napolit tregon episodin e veçantë/ Ja çfarë më tha Ronaldo në fund të ndeshjes

Publikuar

-

Kur kanë kaluar pak ditë nga super ndeshja e fundjavës së kaluar mes Juventusit dhe Napolit, ylli i napolitanëve, Hirvin Lozano, ka zbuluar një moment të veçantë.

Meksikani u fut në pjesën e dytë në fushën e lojës dhe debutoi me gol për ekipin e Ancelottit. Pas këtij goli, sulmuesi transferuar këtë verë nga PSV-ja, ka marrë një urim mirëseardhje në Serie A nga një lojtar jo dosido.

“Pas një goli të bukur në fund të ndeshjes, Cristiano Ronaldo erdhi tek unë dhe më uroi. Më tha mirë se erdhe në Itali. Ky ishte një gjest vërtetë i këndshëm dhe më bëri shumë përshytpje” u shpreh Lozano.

Juventusi fitoi me rezultatin 4-3 me autogolin e shënuar në fund nga Koulibaly. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Supersfida e fundjavës/ Lazio-Inter, formacionet zyrtare

Publikuar

-

Sapo janë publikuar formacionet zyrtare të supersfidës së fundjavës në Serie A, mes Lazios dhe Interit. Diferenca mes tyre është vetëm një pikë, ndaj sot pritet të jetë një sfidë tepër interesante. Juventus kryeson me 57 pikë, Interi me 54, ndërsa Lazio e treta me 53 pikë. Inzaghi ka hedhur në fushë formacionin më të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mungon Ronaldo, Juventusi fiton pa probleme ndaj Brescias/ Presioni kalon tek Interi

Publikuar

-

Juventusi ka fituar 2-0 ndaj Brescia për javën e 24-të të Serisë A, në “Allianz Stadium”. Për bardhezinjtë mungonte sot Ronaldo, i cili ishte lënë pushim sot nga Sarri. Miqtë mbetën me 1 lojtar më pak, pas daljes me karton të kuq të Aye në minutën e 37-të. Një minutë me vonë, Dybala shënoi golin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Video: Aksion model, Cuadrado i jep qetësinë e duhur Juventusit

Publikuar

-

Juventusi ka shënuar golin e dytë ndaj Brescia në “Allianz Stadium”. Pas golit të parë të shënuar nga goditja e dënimit nga Dybala 38′, goli i dytë erdhi pas një aksioni model, që u finalizua nga Juan Cuadrado në minutën e 78-të. Kolumbiani ka marrë një asist shumë të bukur nga Matuidi dhe e shfrytëzoi […]

LEXO TE PLOTE