Connect with Us

Ylli i ri i Milanit kërcënon Interin/ Dua të debutoj me fitore

Seria A

Ylli i ri i Milanit kërcënon Interin/ Dua të debutoj me fitore

Publikuar

-

Theo Hernandez po pret me paudrim të rikthehet nga dëmtimi dhe të debutojë për kuqezinjtë në derbin e madh të Milanos, që do të luhet pas dy javësh. Francezi që u transferua te Milani gjatë kësaj vere nga Real Madridi, synon me çdo kusht të jetë në fushë ndaj Interit.

“Tani jam shumë mirë. Po punoj shumë që të kthehem më i fortë se më herët, dhe të luaj sa më parë që të jetë e mundur, Shpresoj të jem i gatshëm për javën tjetër, por mbetet të shihet nëse mjekët japin dritën e gjelbër. Dua që të luaj në derbin kundër Inter. Jam i sigurt që do të fitojmë”, u shpreh Hernandez.

Ai u dëmtua gjatë ndeshjes miqësore në verë mes Milanit dhe Bayernit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Koronavirus në Itali, Tare bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare foli për shtyrjen e 3 takimeve të kampionatit italian pas vendimit të qeverisë për përhapjen e virusit vdekjeprurës koronavirus. Në një prononcim për “DAZN”, zyrtari i Lacios theksoi se klubi bardhekaltër i mbështet vendimet e qeverisë italiane, pasi përhapja e koronavirusit ka krijuar shqetësimë në mbarë botën. “Ka një […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE