Connect with Us

6 gola në Beograd/ Cristiano Ronaldo me shokë turpërojnë serbët

Sport

6 gola në Beograd/ Cristiano Ronaldo me shokë turpërojnë serbët

Publikuar

-

Portugalia ka fituar me shifrat 2-4 në Beograd ndaj Serbisë, në ndeshjen eliminatore për Euro 2020. Në pjesën e parë u shënua vetëm 1 gol, ndërsa 5 të tjerët erdhën në të dytën.

Fillimisht, miqtë gjetën rrjetën në minutën e 43′ me Carvalho, që përfitoi nga gafa e portierit serb dhe dërgoi topin në rrjetë. Golat e tjerë për Portugalinë u shënuan nga Guedes 58′, CR7 80′ dhe Bernardo Silva 86′.

https://twitter.com/i/status/1170433782987538434

Ndërsa për vendasit shënuan Milenkovic 68′ dhe Mitrovic 85′, dy gola që vlejnë thjesht për statistikë.

Përsa i përket renditjes në këtë grup, vendi i parë mbahet nga Ukraina me 13 pikë, por me dy ndeshje më shumë se Portugalia e vendit të dytë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: