Connect with Us

Do shkriheni së qeshuri/ Video e javës: Neymar bën gjestin “heroik” ndaj Dani Alves

Sport

Do shkriheni së qeshuri/ Video e javës: Neymar bën gjestin “heroik” ndaj Dani Alves

Publikuar

-

Brazili dhe Kolumbia u ndanë në barazim 2-2 në miqësoren e luajtur në orët e para të mëngjesit të sotëm. Momenti më interesant nga kjo ndeshje, nuk ndodhi gjatë ndeshjes, por kur lojtarët po kryenin nxehjen.

Dy shokët e ngushtë, Neymar dhe Dani Alves, kur po kryenin ushtrimet e fundit, dhuruan një moment shumë gazmor. Në kokën e Alves ishte një insekt dhe Neymar e largoi nga koka e mbrojtësit. Deri këtu nuk ka asgjë jonormale, por mënyra si Neymar veproi është shumë për të qeshur. Sulmuesi brazilian e trajtoi atë sikur të ishte një bombë në kokën e Alves dhe jo thjesht një insekt, a thua sikur i shpëtoi jetën shokut të tij.

Ky moment ka bërë xhiron e rrjeteve sociale dhe komentet kanë qenë të panumërta. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE